Mitä tänään on päälläsi?

Aloittaja Ville, 18.03.09 - klo:19:24

« edellinen - seuraava »

Mats

***
Eleganssin esitaistelija
Viestit: 406
Kirjattu
Helmenkalastaja taisi muuttaa tyyliään rennompaan suuntaan kun ei enään edistä erään suomalaisen pukufirman tuotteita


konda

*****
Legenda
Viestit: 8975
Kirjattu
Jåå. No jos T heittää tollaset must achet niin saa antaa bannia sille kunnes ajelee.


Isolta ruudulta tsekattaessa Taunon setti alkaa näyttään hyvältä.

mairaksinen

Vieras
Kirjattu
Helmananastaja taisi voittaa jonkin viiksikilpailun jokin aika sitten.

Mutta mutta... Irtoisiko joltain kuvaa päivän garderoobista? Mä olen tehnyt kuolemaa kotona, joten en voi ilahduttaa tänään.

Tauno

Vieras
Kirjattu
Ainahan Tauno yhden Helmenkalastajan voittaa. Anytime. . . Molemmat muuten samasta koulusta (ja vielä yhtä pitkällä, eli molemmilla jäänyt koulu kesken).

Viikset ei kasva, siinä pulma.

Bobblehead on toinen nimeni.

Tänks konda!

konda

*****
Legenda
Viestit: 8975
Kirjattu
Ei mullakaan, että no worries man.

barcelona

Vieras
Kirjattu
Jätin tänään kaluspaidan pois ja korvasin pike-paidalla. Tästä tulee sanomista mutta en omista nappikauluspaitoja, jotka olisi ehkä tässä toiminut. Ivyn postaukset ovat tosin saaneet minut harkitsemaan niiden hankintaa. Perus paikkataskuinen pellavatakki/ farkut yhdistelmä. Kuvan laatu vähän kökkö kun unohdin oikean kameran. Villapaita on luonnon valkoinen kuten taskuliina. Kenkinä Churchin desertit. Vähäeleistä jolla hyvin pystyy hiippailemaan huomaamattomasti.


Jussi

*****
Legenda
Viestit: 4166
Sijainti: Turku
Kirjattu
Lainaus käyttäjältä: danius - 26.04.12 - klo:12:29taskuliina on kiva, mutta voiko sitä käyttää ilman solmiota?

Voi.
Kaikki villa tottelee rautaa.

danius

*****
Legenda
Viestit: 2256
Kirjattu
Hyvä setti Barcalla. Takki istuu hyvin ja on sopivan kevyt. Mustat farkut? En ite tykkää. Taskuliinaa voi mun mielestä käyttää melkeen aina takissa, ainakin näissä rennommissa seteissä. Eri juttu sitten tumma puku ja ei skrakaa mutta liina.
I´m not a snob. I´m exclusive! - Frasier Crane.

barcelona

Vieras
Kirjattu
#8243
Farkut eivät itseasiassa ole mustat vaan hiilen harmaat ja eivät taida edes olla farkkukangasta :D On siis leikkauksiltaan hyvin farkkumaiset.


danius

*****
Legenda
Viestit: 2256
Kirjattu
Sitten ne menee hyvin.
I´m not a snob. I´m exclusive! - Frasier Crane.

Alex Entwistle

*****
Legenda
Viestit: 2721
Hipsteri
Kirjattu
Lainaus käyttäjältä: Tauno - 26.04.12 - klo:15:49
Lainaus käyttäjältä: Lh - 26.04.12 - klo:15:15
Tauno tuo tukka on jotenki semmonen etten osaa sanoa mistään enää mitään.

Tavoite saavutettu.

Kun otan kesän kunniaksi uuden hiustyylin tulet olemaan suuri vaikuttaja!
Something To Put On

Mopon pitää antaa keulia kunnolla. -ivyman
Jollain saatanan donhuonolla on Trickersit. -ivyman
Barbour on muutenkin hipsterimerkki. -uros (good night, sweet prince)

barcelona

Vieras
Kirjattu
Tervetuloa meidän tuulitukka taakse kammattujen joukkoon Alex ;)

Sisut

Kisälli
Viestit: 3
Kirjattu
Lainaus käyttäjältä: Alex Entwistle - 26.04.12 - klo:21:22
Lainaus käyttäjältä: Tauno - 26.04.12 - klo:15:49
Lainaus käyttäjältä: Lh - 26.04.12 - klo:15:15
Tauno tuo tukka on jotenki semmonen etten osaa sanoa mistään enää mitään.

Tavoite saavutettu.

Kun otan kesän kunniaksi uuden hiustyylin tulet olemaan suuri vaikuttaja!

Vaikuttaisi siltä, että vaikutteita on otettu kulttuuripersoona Martti Servon tyylistä.

http://www.marttiservo.com/


potheb

*
Edistynyt
Viestit: 144
Kirjattu
#8248
Laitanpa itseni likoon ensimmäistä kertaa tässä topicissa. Pyrin töissä siistiin, mutta rentoon pukeutumiseen, peruselementteinä farkut ja nappikauluspaidat. Tässä tavanomainen setti. Keikari on innostanut kohentamaan pukeutumista ja erityisesti johdattanut laadukkaampien kenkien pariin.

Erityisesti kaipaisin kommentteja kuvan "paitatakista". Ajaako tällainen halpis/rakenteeton/40%polyester riepu ollenkaan irtotakin virkaa? Takin ryppyisyys johtuu lähinnä huonosta säilytyksestä ja on korjattavissa. Sopisiko taskuliina tähän kokonaisuuteen? Kaikki kommentit ja ehdotukset otan ilolla vastaan.

Paitatakki: Uniqlo
Paita ja neule: J.Crew
Farkut: H&M
Kengät: Loake Hopkins


IMG_3656 by potheb, on Flickr

[spoiler]
IMG_3657 by potheb, on Flickr[/spoiler]

konda

*****
Legenda
Viestit: 8975
Kirjattu
Neule vaan v aukkoiseksi, niin et näytä papilta. Keikarissahan kaikki Uniqlo merkkinen saa aina välittömän hyväksynnän.

Lisää postauksia vaan kehiin!