Mitä tänään on päälläsi?

Aloittaja Ville, 18.03.09 - klo:19:24

« edellinen - seuraava »

SloBo

****
Auktoriteetti
Viestit: 731
Kirjattu
#5370
Vuoristovaelluskengät tulivat tänään, joten pakkohan niitä oli heti lähteä kesken työpäivän ulkoiluttamaan. Komiat ovat, mutta lahje ei sopinut tänään päälle. Noita punaisia nauhoja on hommattava lisää. <3 <3 <3
[spoiler][/spoiler]

^xN Oranssi kravatti on hieno, mutta ei sopisi omaan palettiini. Aivan todella mellevä kokonaisuus kyllä.

ChuckBass

*****
Legenda
Viestit: 3886
#menswear editor
Sijainti: Helsinki
Kirjattu
Lainaus käyttäjältä: Hypno - 27.01.12 - klo:10:45
Komiat kengät, speksejä kaivattaisiin! :)

Lainaus käyttäjältä: AK - 27.01.12 - klo:11:18
Eiköhän nuo ole ne kuuluisat ja ihailun kohteena jo monesti olleet AS:n Mooret.

Nehän ne on. Ja näin kuriositeettina, kengät saapui muistaakseni kesäkuussa. Käyttäkertoja on nyt takana ehkä about 10-15, mitään en ole noille vielä tehnyt. Pohjiin ehkä vetäisin jossain vaiheessa jotain minkkiöljyä, mutta päällysnahkaan en ole koskenut, lukuunottamatta lähes joka kerta ennen jalkaan laittoa tapahtunutta kenkäpussilla hinkkausta. Enkä usko aiheuttaneeni kengille minkäänlaista vahinkoa, hyvin toimivat. Jossain vaiheessa renovaattorit kehiin, kunhan tyhjät purkit saa korvattua täydemmillä.

Liinuri

*
Edistynyt
Viestit: 137
Sijainti: Helsinki
Kirjattu
#5372
Pitkään aikaan saanut otettua taas mitään kuvia, niin laitetaas yksi setti. Pukuperjantai jälleen.



Puku ei oikeasti ole kolmiosainen, mutta liivi on tarpeeksi lähelle, että sitä ei keskimääräinen ihminen tilanteessa tajua. Hirveää moraalittomuutta, mutta minkäs teet. Väreistä ei ota taas mitään selvää, mutta paidassa hyvin kevyt ruskea, kravatti on ruskea, taskuliinassa hopeaa, mustaa ja punaista. Harvinaisen iloinen olin jotenkin tästä setistä.

Huolestuttaa jonkin verran, että vähän pidemmän aikaa sitten hankitut vaatekappaleet saattavat alkaa hiukan pingotetun näköisiksi. Vielä kun reippailee jonkin aikaa, niin saanee hyvän tekosyyn päivittää tuonkin puvun pois kaapista. Herrainpukimon testaaminen kiinnostaisi kovasti.

Täällä on paljon huudeltu minun silmälaseistani, joten otin nyt lopulta itseäni niskasta kiinni asian suhteen. Miten toimisi kollektiivin mielestä seuraavat?

[spoiler][/spoiler]
Joskus myös blogaan: kirjoja ja kuteita

http://tavaus.blogspot.com/
http://liinajahame.blogspot.com

sammye

Vieras
Kirjattu

Koutsi

*
Edistynyt
Viestit: 144
Kirjattu
Juu lasit vaihtoon ja parta veke. Muuten mainiota settiä.
Farmer John: Voiko nää vajakit lopettaa nurkkiin paskomisen vaikka nyt heti?

Arska

*****
Legenda
Viestit: 4736
Sijainti: Helsinki
Kirjattu
Tukka kammattava.
Suositellaan täysraittiutta.

Iivana

Vieras
Kirjattu
Lainaus käyttäjältä: Envy - 27.01.12 - klo:18:12
Juu lasit vaihtoon ja parta veke. Muuten mainiota settiä.

Parta on pop! Ei saa koskea partaan, siloposkiset jullit ovat vain säälittäviä.

Upea setti tosiaan, kaikin puolin.
Wunderschön, kamerad!

danius

*****
Legenda
Viestit: 2256
Kirjattu
Partaan ei tule kajoaman!

Setti hyvä, en olisi arvannut että liivi ei kuulu pukuun.
I´m not a snob. I´m exclusive! - Frasier Crane.

Liinuri

*
Edistynyt
Viestit: 137
Sijainti: Helsinki
Kirjattu
Hehe, olenkin aina ihmetellyt miksi täällä niin usein rajataan pää poikki tai muuten sensuroidaan hartioiden yläpuolinen alue :>

Parta tosiaan pysyy, tykkään.

Yleisesti siinä vaiheessa jos päällä on puku, naamassa kuuden päivän sänki ja tukka pystyssä, niin siinä on minun tapauksessani mukana jotain tarkoituksellista. Enemmän olisi vielä kyllä voinut haroa Hannu Lintu -hyppyriä hiuksiin.

Kiitos palautteesta kaikille o/
Joskus myös blogaan: kirjoja ja kuteita

http://tavaus.blogspot.com/
http://liinajahame.blogspot.com

Franck Gaultier

*****
Legenda
Viestit: 1072
Kirjattu
Liinurin setti muuten hyvä, mutta hiusten ja silmälasien suhteen olisi syytä skarpata. Hiukset huolettomasti sekaisin on eri asia kuin pipon alta paljastuva sähköinen läjä hiuksia.

danius

*****
Legenda
Viestit: 2256
Kirjattu
Liinuri voi olla oikeassa, mustaa täplää naaman kohdalle niin kukaan ei sano mitään kaulasta ylöspäin. Omiakin kuvia olen tässä koko ajan laittamassa kunhan handlaan tekniikan. Sitten on luvassa partaa ja viiksiä!


I´m not a snob. I´m exclusive! - Frasier Crane.

i v y m a n

*****
Legenda
Viestit: 5960
button downs weejuns rain macs what else is there?
Kirjattu
Lainaus käyttäjältä: Iivana - 27.01.12 - klo:18:24
Lainaus käyttäjältä: Envy - 27.01.12 - klo:18:12
Juu lasit vaihtoon ja parta veke. Muuten mainiota settiä.

Parta on pop! Ei saa koskea partaan, siloposkiset jullit ovat vain säälittäviä.

Paskan marjat. Siloposkiset sällit ova siistejä ja huoliteltuja.

Ja jos on naamakarvoitusta, sen pitää sitten olla kunnon Fidel tai edes Bronsonit nenän alla, ei mitään sinne päin säätämistä.
get your kicks on route six six six

bowtiepasta

*****
Legenda
Viestit: 2071
champion, undefeated
Kirjattu
Lainaus käyttäjältä: ivyman - 27.01.12 - klo:19:39
Ja jos on naamakarvoitusta, sen pitää sitten olla kunnon Fidel tai edes Bronsonit nenän alla, ei mitään sinne päin säätämistä.

Suomalainen huippu-urheilija on eri mieltä.
Suurinta kaikessa...Miehuudessa...On olla Jumalan rakastaja!

choir

*****
Legenda
Viestit: 1076
Sijainti: Lahti
Kirjattu
Kivaa:
Liinurilla on kiva herra-setti. Ei parta pahoille kasva, turpajouhet joutaville.
SloBon skoboissa on tosiaan kivannäköistä nuo nauhat.
ChuckBassin skragassa kiva ... toi ...mikä se on... vako (dimple).
Lähtökohtani täällä on klassinen miesten pukeutumistyyli.

kapten GT

*****
Legenda
Viestit: 2908
Stiff Upper Lip
Kirjattu
Liinuri, jos tuollaisen asun kanssa on parta, sitten se rajataan siististi. Tai vaihtoehtoisesti puku tuhritaan kirnupiimällä tai vastaavalla. Snadia viilausta vaatisi housujen vyötärö, joka jää liiveihin nähden liian alas. Muuten jees. Kokeilitko valkoista (vaikka kalanruotokuvioitua) tai vaaleansinistä paitaa (joka voisi olla hyvä, jos puku on rusehtava, näyttö ei kerro).
Sivistyneen ihmisen kvartaali on 25 vuotta