Ab Suomen Herrainpukimo Oy

Aloittaja tuc, 24.10.11 - klo:11:46

« edellinen - seuraava »

puu

*****
Legenda
Viestit: 1152
Kirjattu
Herrainpukimo on hoitanut  mielestäni ITSE ASIAN viestinnän oikein hyvin.

Vintage-mies

**
Flanööri
Viestit: 215
Kirjattu
Jostain syystä lahjakortin ostaminen ei onnistu Herrainpukimon sivujen kautta?

Laurentius

*****
Legenda
Viestit: 2464
Kirjattu
^ ei onnistunut minullakaan. Olin kuitenkin jääräpäinen ja lähetin tilauksen pukimon sähköpostiosoitteeseen.

tuc

*****
Legenda
Viestit: 1521
Sijainti: Turku
Kirjattu
Onpas oiva aika paytrailin alkaa kikkailla...

Mikäli osto ei onnistu, voi tilauksen tehdä vielä tämän illan ajan vanhalla hinnalla meilitse osoitteeseen [email protected], tällöin lahjakortin mukana saa laskun messiin.
http://www.herrainpukimo.fi - Herrainpukimo, turkulainen vaatekauppa kaikille Suomen herrasmiehille.

salamander

*
Edistynyt
Viestit: 78
Kirjattu
Minuutti sitten toimi nettitilaus taas täysin ongelmitta, ainakin siitä päätellen että tilaus- ja maksuvahvistukset tippuivat sähköpostiin...

Itsekin lukeudun pääkaupunkiseudulla asuviin, ja vaikka Turku mukava paikka onkin, ei sinne mitään välitöntä tarvetta oikein tahdo olla. Onko teillä siis jo tiedossa varmoja ja sovittuja Helsingin keikkoja loppuvuodeksi?

tuc

*****
Legenda
Viestit: 1521
Sijainti: Turku
Kirjattu
On tippunut aika roimasti noita pukulahjakortteja verkkokaupasta pääkaupunkiseudulle tänään, joten ehdottomasti pitää kesäkuussa tulla käymään. Ei ole vielä buukattu kalenteriin keikkaa. Jos haluatte herrasmiehiä tutustumaan oman firmanne toimitiloihin, pistäkää viestiä ja katsotaan, voisimmeko tulla pitämään keikkaa kenen tahansa teistä työpaikalle.

Sijainti hyvien liikenneyhteyksien varrella tai kantakaupungissa on plussaa.

Ekstrabonusta siitä, jos kyseessä on taidetta, tyyliä tai designia myyvä tai sen parissa työskentelevä yritys. Ihan vain sen takia, että me nautimme ko. asioista.
http://www.herrainpukimo.fi - Herrainpukimo, turkulainen vaatekauppa kaikille Suomen herrasmiehille.

Herrainpukimo

*
Edistynyt
Viestit: 85
Kirjattu
Uudet hinnat on nyt päivitetty verkkokauppaan.

Helsingin-vierailumme suoritamme mieluiten juhannuksen jälkeen, koska juhannusviikon suuri osa miehistöstä on ulkomailla ja juhannusta ennen aikataulumme on sangen täynnä. Tämä tarkoittaa myös sitä, että emme ota pukumittoja juhannusviikolla myöskään Turun toimipisteessä. Paitamittaus onnistuu toki ongelmitta.

puu

*****
Legenda
Viestit: 1152
Kirjattu
Sain juuri Herrainpukimosta kengät postitse.
Viivästyivät hieman luvatusta.
Informaatio toimituksesta oli kuitenkin oikein hyvä; ja
viivästymisestä johtuvasta pahasta miälestä tuli
vielä kengänhoitotuotetta kaupan päälle.
Kiitos


tuc

*****
Legenda
Viestit: 1521
Sijainti: Turku
Kirjattu
Tänään oli Kellokonttori kylässä. Tulee kuulemma mielellään Helsingin mittakeikalle joku kerta messiin, mikäli asiakkamme haluavat saada samalla kertaa vaatepuolen lisäksi kelloasiat kuntoon. Pidettiin Kelloharrastat Suomi -miittiä siis tänään. https://www.facebook.com/groups/kelloharrastajat/?fref=ts

http://www.herrainpukimo.fi - Herrainpukimo, turkulainen vaatekauppa kaikille Suomen herrasmiehille.

John_Galt

*
Edistynyt
Viestit: 115
Kirjattu
Tilasin toukokuun 2. päivä paidan pukimosta. Onko tiedossa yhtään koska paita mahtaisi tulla?

Leba

**
Flanööri
Viestit: 219
Kirjattu
Kannattaa laittaa spostia Herrainpukimolle, niin saat tiedon, mikä tilanne.

JVP

*
Edistynyt
Viestit: 65
Kirjattu
#1406
Laitetaan nyt vielä ihan ulkopuolisen näkökanta, vaikka tällä ei hirveästi arvoa keskustelulle välttämättä olekaan. Suurin ongelma tuossa hintojen nousussa vaikutti olevan se, että ihmiset ei ole yleisestikään valmiita luopumaan mistään, mikä on kerran saatu. Tässä tapauksessa halvemmista hinnoista. Ovat nuo hinnat edelleen ihan järkeenkäypiä, mutta ainakin omasta puolestani voin sanoa, että saan tällä hetkellä asiani hoidettua Helsingissä, joten Turkuun ei ole mitään syytä lähteä. Uskallan myös väittää, että Suomessa suurin määrä potentiaalisia asiakkaita olisi pääkaupunkiseudulla, jotka nyt mahdollisesti jäävätkin sinne.

Hintojen nostamisestahan kyllä tiedotettiin, ja infottiin ajoissa. Perusteet hintojen nostamiselle ovat myös olemassa, mutta joka tapauksessa tuo nosto tuntuu kohtuullisen isolta. Jos tähän asti on tulos ollut kuitenkin positiivista, niin moni asiakas kyllä miettii, että mihin perustuu 30%? tjsp. hinnankorotus. Tuo aiemmin mainittu yksityisten ihmisten kanssa vääntäminen ei tosiaan vaikuta hyvältä pr:ltä. Varsinkin silloin, kun asiakaskunta on lähtökohtaisesti maksukykyistä, niin se yleensä äänestää jaloillaan, koska heillä on siihen varaa. Onnea ja menestystä joka tapauksessa. Toivon, että olette oikeassa ja kauppa käy. Suomessa ei ole turhan paljon liikkeitä tällekään sektorille.

Herrainpukimo

*
Edistynyt
Viestit: 85
Kirjattu
Lainaus käyttäjältä: John_Galt - 08.06.15 - klo:19:33
Tilasin toukokuun 2. päivä paidan pukimosta. Onko tiedossa yhtään koska paita mahtaisi tulla?

Hei,

paitojemme toimitusaika on nykyistä toimittajaa käyttäen noin viisi viikkoa. Tällä hetkellä toimittajan viimeistelypuoli on ruuhkautunut, joten toimitusajat valitettavasti venyvät noin viikolla. Viivästyminen on tullut yllätyksenä myös meille ja olemmekin pyytäneet sitä ajatellen jatkossa vastaavista tilanteista välitöntä tiedottamista.


Hinnankorotus pidettiin sangen maltillisena suhteessa tuotantokustannusten nousuun, jota esim. täysin eurooppalaisiin kankaisiin ja valmistajiin siirtyminen väistämättä tuo. Tarve tälle oli ollut olemassa jo pitkään jo aivan kannattavuudellisistakin syistä. Meiltä on myös pyydetty lisäyksiä tuotevalikoimaamme. Lähtötason hintamme ovat edelleenkin edullisia ja jopa opiskelijaystävällisiä, enkä usko, että monikaan tarjoaa vaikkapa Vitale Barberisin kankaasta tehtyä irtoliinoitettua pukua kovinkaan paljon edullisemmin.

i v y m a n

*****
Legenda
Viestit: 5960
button downs weejuns rain macs what else is there?
Kirjattu
Lainaus käyttäjältä: Laurentius - 01.06.15 - klo:18:27
Olen suorittanut asevelvollisuuteni Turussa Heikkilän kasarmilla, ja siihen liittyvistä syistä olemme Turun kanssa toisillemme hieman non grata.

Ei ole Turun syy että olet joutunut Heikkilän kassulle inttiin! :D
get your kicks on route six six six

Arska

*****
Legenda
Viestit: 4739
Sijainti: Helsinki
Kirjattu
Kävittekö te iltalomilla Tinatuopissa tai Kakolassa?
Suositellaan täysraittiutta.