• Tervetuloa foorumille Keikarin foorumi.
 

Uutiset:

Pukimo Raivio - aina klassista tyyliä.

Vieraile nyt:
www.pukimoraivio.fi

Päävalikko

Mitä tänään on päälläsi?

Aloittaja Ville, 18.03.09 - klo:19:24

« edellinen - seuraava »

i v y m a n

Re. vyö: on. Olen tietyissä asioissa erikoistunut nk. spurgukamaan.

Uniqloan säädin brittikontyaktin kautta - helppoo ku heinänteko.
get your kicks on route six six six

vapa


Ukki

Lainaus käyttäjältä: i v y m a n - 31.12.12 - klo:16:33
Lainaus käyttäjältä: AK - 31.12.12 - klo:14:34
Ivymies oli kovin hellävarainen kommenteissaan italorotsia kohtaan, liekö uuden vuoden saapuminen...
Olen alkanut hieman lämmetä Italian suuntaan.

Taisin juuri voittaa sikarin :) Veto oli että vuoden 2012 aikana ... 1,5 tuntia jäi aikaa (lukemisesta).

mairaksinen

#13203
Detskuilla mennään tänäänkin. Ulos päälle laitan vaaleanharmaan kipparitakin, joka tuo raikkautta kokonaisuuteen. Neuleen sävy on omalla näytölläni oikein hihakuvassa. Neuleen alla on housunkannattimet. Kädessä kipparitakin kanssa tummanruskea vyö ja tummanruskeat hanskat.




Zildjiar



Uunottaja

Vähän tekohengitystä ketjulle muutamalla lomalla päällä olleella.



[spoiler][/spoiler]



[spoiler][/spoiler]



[spoiler][/spoiler]

vililikku

^Hyvältä näyttää! En keksi muuta sanottavaa.

Maira: Hyvältä näyttää sielläkin. Kengännauhat taitaa olla sitä sprezzaa?

mairaksinen

Lainaus käyttäjältä: vililikku - 07.01.13 - klo:12:53
^Hyvältä näyttää! En keksi muuta sanottavaa.

Maira: Hyvältä näyttää sielläkin. Kengännauhat taitaa olla sitä sprezzaa?

Jos ovat, niin tahattomasti. :-D

mairaksinen

Perskuta, pitäisikö vanhan koiran oppia uusia tapoja? :-)

Solmimistapa on peruja kilpajuoksuajoilta, jolloin tuo solmu oli helpompi laittaa nauhoituksen alle.

Osman

Uunottajan settejä katsellessakin tulee jo kylmä.
Viimeinen sinänsä asianmukainen kyllä huutaa asiallista kaulaliinaa.
LainaaSanotaan, että kravatin toi Länsi-Eurooppaan kroaattirykmentti, joka palveli Ludvig XIV:n joukoissa Ranskassa. Nämä Balkanin rebuusit olivat taistelleet aikaisemmin Turkin valtaa vastaan ja vapaus-tai-kuolema-hengessä he pitivät kaulassaan liinan pätkää symboloimassa hirttoköyttä.

Ron Burgundy

Uunottaja: en kyllä pysty välttämään vaikutelmaa, että ainakin toi vaaleanruskea takki on hartioista pieni.

Varmaan osittain materiaalin vaikutusta kyllä.
Kaulahuivi on tarpeen aina kylmemmillä ilmoilla, kun kaula jää paljaaksi. -Ylellinen Elämä
Ihan nyt ystävällisesti sanon että unohda tän foorumin aivopesu ja astu pois siitä muotista mihin sut on näemmä hakattu. -konda

Tauno

Teknisestihän kaikki uunottajan takit ovat hartialeveydeltään olkamalleista huolimatta liian pieniä.

Uunottaja

Kiitokset kommenteista.

Mielestäni suht puhdas ja pehmeä, pyöreähkö olkapäälinja näyttää parhaalta. Noista ylläolevista takeista tuo ensimmäinen eli Suittarin takki ei tosin ole leikkaukseltaan juurikaan tuollainen, vaan näyttää lähinnä kevyesti topatulta.

Leveydeltään ne on kaikki about samanlaisia, alimman ollessa ehkäpä puoli senttiä väljempi. En kyllä näe että leveämmät olkapäät mitenkään parantaisi noita.

Ron Burgundy

#13214
Lainaus käyttäjältä: Uunottaja - 07.01.13 - klo:15:32
Mielestäni suht puhdas ja pehmeä, pyöreähkö olkapäälinja näyttää parhaalta.

Samoilla linjoilla, mutta omaa silmää häiritsee hiukan toi hartialihaksen alaosan kohtaan hihassa muodostuva pullistuma, joka yleensä kielii liian pienistä hartioista. Topatussa hartiassa toi luonnollisesti näyttää vielä pahemmalta kuin pyöreässä.
Kaulahuivi on tarpeen aina kylmemmillä ilmoilla, kun kaula jää paljaaksi. -Ylellinen Elämä
Ihan nyt ystävällisesti sanon että unohda tän foorumin aivopesu ja astu pois siitä muotista mihin sut on näemmä hakattu. -konda