Modern Tailor

Aloittaja Jussi, 11.03.10 - klo:00:39

« edellinen - seuraava »

Eero

Kisälli
Viestit: 27
Kirjattu
^ Kiitolinja toi ainakin itselleni.

vapa

****
Auktoriteetti
Viestit: 884
Kirjattu
Minulla on ollut joka kerta eri firman lähetti.

Bordeaux

*****
Legenda
Viestit: 1746
Kirjattu
Lähestulkoon joka kerta FedEx.

Kali

**
Flanööri
Viestit: 300
Kirjattu
Koodilla: SEP_20_OFF 20% normaalihintaisista paidoista.

_ a m _

*****
Legenda
Viestit: 1682
Kirjattu
Lainaus käyttäjältä: chr - 23.09.12 - klo:15:34
Kuka näitä paketteja Suomessa toimittaa perille?

Minulla on paitaa tullut postiin, tulliin ja kotiovelle.

chr

***
Eleganssin esitaistelija
Viestit: 419
Kirjattu
#800
Fedex toi töihin. Ei voi valittaa, kun mitat oli hyvin istuvasta paidasta niin saivat näistäkin hyvin istuvia. Toinen on tuota viimeisillä sivuilla mainittua valkoista Oxfordia ja toinen sininen aloittelijapaita. Molemmat siis ihan fiksusti tehtyjä ja istuvat hyvin. Laatu työpaidaksi tms. oikein bueno.

sonswan

**
Flanööri
Viestit: 178
Sijainti: Helsinki
Kirjattu
Lainaus käyttäjältä: Kali - 24.09.12 - klo:09:17
Koodilla: SEP_20_OFF 20% normaalihintaisista paidoista.

Alennuskoodi toimii mainiosti. Kiitos siitä!
Give me all the bacon and eggs you have.

_ a m _

*****
Legenda
Viestit: 1682
Kirjattu
165-grammainen valkoinen oxford tarjouksessa!

Lainaus käyttäjältä: _ a m _ - 14.09.12 - klo:13:21


Liityin joukkoon ja laitoin tuollaisen tulemaan pehmeällä spread collarilla.

Bääbää.

Tänään oli saapunut. Hyvänoloinen kangas, kiitti vinkistä!

SloBo

****
Auktoriteetti
Viestit: 731
Kirjattu
Mitenkäs muuten Fedex hoitaa mahdolliset tullit vai onko se sitten tuurista kiinni tuleeko vai ei? Laskua perässä kotiin?

Bordeaux

*****
Legenda
Viestit: 1746
Kirjattu
Ei ole kertaakaan jäänyt tulliin. Jos jää, niin Fedex varmaan hoitaa maksua vastaan, tai sitten tullaat itse.

jk

**
Flanööri
Viestit: 280
Kirjattu
Nappi oli haljennut paidasta. Otin yhteyttä asiakaspalveluun ja lupasivat hyvittää seuraavasta tilauksesta 10%

Bordeaux

*****
Legenda
Viestit: 1746
Kirjattu
LainaaPlease use this code "mtcollection" - 20% off (max $20) for all fabrics under MT Collection (expires Oct 20 2012) can be used just once per customer

Pettymys. Ilmeisesti tuo koodi ei kuitenkaan toimi kaikkiin mtcollectionin kankaisiin...

chr

***
Eleganssin esitaistelija
Viestit: 419
Kirjattu
Valitin aiheesta MT:lle ja he hoitivat alennuksen kuntoon minun kohdallani, eli sain tuolla styleforumin koodilla alen kuten kuuluikin.

Jum-Jum

Vieras
Kirjattu
Lainaus käyttäjältä: Bordeaux - 13.09.12 - klo:08:02
MT collectionin valkoinen oxford R72776-01 oli kyllä melkoinen pettymys, vaikuttaa ihan joltain polyesterilta tms. Katsotaan muuttuuko pesussa miksikään.

Sama kokemus White Twill 82111-54-kankaasta (MT:n mukaan 100% puuvillaa). Tilasin tuon jo pari kuukautta sitten ja nyt tarkemmin tutkien kangas on täysin samanlainen kuin hemdwerk.de:stä tilaamani 80% puuvilla/20% polyesteri-sekoitteisen kokeilupaitani. Edellisiin suunnilleen saman hintaluokan paitoihin verrattuna iso pettymys - aivan kuin MT:llä oltaisiin käytetty vahingossa väärää kangasta. Kahisee, ei sility millään ja tuntuu ohuelta ja paperiselta.

Tokko tuosta reklamoidakaan kannattaa.

SloBo

****
Auktoriteetti
Viestit: 731
Kirjattu
Meinasin vähän repeillä:
"Modern Tailor is pleased to announce for a limited time only Gangnam Style Tuxedo Shirts and Jackets! The best part? Ordering a blue or green jacket will implant unique sense of swagger AND get you $30 off a future order! Awesome!"