• Tervetuloa foorumille Keikarin foorumi.
 

Uutiset:

Pukimo Raivio - aina klassista tyyliä.

Vieraile nyt:
www.pukimoraivio.fi

Päävalikko

Vaatteet ja tyyli uutisissa

Aloittaja jaro, 13.07.12 - klo:13:05

« edellinen - seuraava »

Mats

Tarpeellinen tutkimus, brittiläisittäin (siellä kai näitä riittää).
LainaaMen wearing a simple T-shirt look more attractive to women, according to new research.
Women find a man in a plain white T-shirt up to 12 per cent more attractive, scientists claim.

A plain white T-shirt can create an illusion that broadens the shoulders and slims the waist, producing a more V-shaped body, which is a top sign of masculinity.

The highest increase in good looks were for men who were the most out of the shape, according to researchers at Nottingham Trent University.

Men who were already well toned only saw a slight increase in their attractiveness rating when they wore the white short-sleeved top with a large black letter T printed on the front.

In contrast, those wearing a top with an upside-down T, with the bar across their middle, were up to 12 per cent less attractive to women aged 18 to 25.

Juttu löytyy täältä
http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/10140236/Plain-white-T-shirt-makes-men-more-attractive.html

Richard Mutt

^ paita, johon on printattu valtava musta T-kirjain, ei kyllä mielestäni ole plain white T-shirt.

Ville

Pukimo Raivio: miesten käytetyt vaatteet - laatua järkihinnalla.
/

ChuckBass


Ville

LVMH on Saturnus: tulee vielä ahmimaan lapsensa ja tappamaan kilpailun.
Pukimo Raivio: miesten käytetyt vaatteet - laatua järkihinnalla.
/

mairaksinen

Tukesin ylijohtaja pertsasi Ylen Uutisissa ihan hyvin.


jh0

Reuters: Dress shoe company Allen Edmonds exploring sale of firm

Tätä kenkäfirmaa pallotellaan ahkerasti. Nykyjohto on tainnut olla kriittisten kengänkuluttajien suosiossa, joten uutinen on nähtävä harmaana pilvenä.

Tommi

Lainaus käyttäjältä: jh0 - 18.07.13 - klo:12:04
Tätä kenkäfirmaa pallotellaan ahkerasti. Nykyjohto on tainnut olla kriittisten kengänkuluttajien suosiossa, joten uutinen on nähtävä harmaana pilvenä.

No enpä tiedä. Allen-Edmondsin kenkien laatu ei ole nykyään huipussaan, mutta yhdysvaltalaisiin ne uppoavat hintansa ansiosta. "Jenkkien Loake" on joku tainnut joskus A-E:ta luonnehtia.
Myydään valkoisia pellavaliinoja.

Ville

Kyllä, ainakin minä kutsun A-E:ia Amerikan Loakeksi. Kauhealla vauhdilla nuo parit valmistetaan ja suuret määrät pikkuvikaisia myydään poistohinnoilla monissa A-E:n poistomyymälöissä. Tämä syö tehtaan mainetta, jota pönkitetään ahkeralla somettamisella ja perinteikkyydestä muistuttamalla.
Pukimo Raivio: miesten käytetyt vaatteet - laatua järkihinnalla.
/

Mats

Saumalle mainetta.
LainaaHelsinkiläinen miestenvaateliike sai tunnustusta, kun kansainvälinen miestenlehti Plaza Uomo valitsi Vaatturiliike Sauman ainoana suomalaisena yrityksenä 100 parhaan vaateliikkeen joukkoon maailmassa.

Sauma on yli kuusinkertaistanut liikevaihtonsa perustamisvuotensa 2004 jälkeen. Suurin osa asiakkaista on bisnesmiehiä, mutta myös nuoret ovat löytäneet tiensä Saumaan.



Koko juttu:
http://www.talouselama.fi/uutiset/vaatturiliike+kolmessa+vuodessa+74++nyt+tuli+kansainvalinen+tunnustus/a2196060


Mats

Kataisen, Stubbin ja Soinin maskuliinisuutta on tutkittu pukeutumisen kautta.
http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/kyljyksella-kammattu-tukka/1359613

Ron Burgundy

^ No tämäpä oli valaiseva artikkeli.
Kaulahuivi on tarpeen aina kylmemmillä ilmoilla, kun kaula jää paljaaksi. -Ylellinen Elämä
Ihan nyt ystävällisesti sanon että unohda tän foorumin aivopesu ja astu pois siitä muotista mihin sut on näemmä hakattu. -konda

jh0


Ville

^Loistolöytö, kahlaan tekstin läpi.
Pukimo Raivio: miesten käytetyt vaatteet - laatua järkihinnalla.
/

Calle

Eilen kympin uutisissa ankkurilla solmuke ja paidan ylin nappi auki. Aargh!