Uutiset:

Foorumi on vihdoin päivitetty. Palautetta pyydetään mailitse: infoATkeikariPISTEcom, kiitos.

Päävalikko

Ab Suomen Herrainpukimo Oy

Aloittaja tuc, 24.10.11 - klo:11:46

« edellinen - seuraava »

konda

Lainaus käyttäjältä: tuc - 03.03.12 - klo:00:52


In other news: Erinomainen keikka Kondan järkkäämänä äsken takana, Pukimo kiittää ja kumartaa isosta laumasta uusia asiakkaita!

Kiitos itsellenne! Pojjaat vaikuttivat oikein tyytyväisiltä ja voitaisi järkätä sama keikka lokakuussa (touko-syyskuu saunotaan ulkona), jotta saa pikkujoulukaudeksi hauskoja paitoja.

Tommi

tuc, you've got mail.
Myydään valkoisia pellavaliinoja.

Wolf

Helsingin mittapäivän osoitteesta olisin kiinnostunut.

tuc

Alustavasti osoite Aleksanterinkatu 44, saattaa muuttua ja tarkempaa tietoa pian.

Tommille vastattu!
http://www.herrainpukimo.fi - Herrainpukimo, turkulainen vaatekauppa kaikille Suomen herrasmiehille.

Jälkiviisas

Miten noiden paitojen kanssa voi menetellä, jos Modern Tailorille on saanut sorvattua jo "täydelliset" mitat niin onko tarvetta toiselle mittauksella vai voiko asiakas omalla riskillä yrittää MT:lle annetuille mitoilla?
Tämä viesti ei sisällä satunnaista huutelua tai ylläpidon kritisoimista.

tuc

Jälkiviisas, normaalitilanteessa emme anna asiakkaan mitata itseään, mutta tässä tapauksessa voi mitat lähettää, kun kyseessä on alan harrastaja. Jos mahdollista, mukaan voisi liittää pari kuvaa paidoista kyseisillä mitoilla, niin Tuomas voi vielä arvioida istuvuuden. Myymme mieluiten sellaisia paitoja, jotka tietynlaisesta istuvuudesta tunnistaa Herrainpukimon paidoiksi.
http://www.herrainpukimo.fi - Herrainpukimo, turkulainen vaatekauppa kaikille Suomen herrasmiehille.

jp

Onko Herrainpukimossa myynnissä laadukkaita farkkuja? Ja jos ei vielä ole, niin onko tulevaisuudessa tarkoitus myydä laadukkaita farkkuja?

Jussi

Lainaus käyttäjältä: jp - 07.03.12 - klo:17:10
Onko Herrainpukimossa myynnissä laadukkaita farkkuja? Ja jos ei vielä ole, niin onko tulevaisuudessa tarkoitus myydä laadukkaita farkkuja?

Farkkujen myyminen ei ole suunnitelmissa edes pitkällä aikavälillä.
Kaikki villa tottelee rautaa.

Tommi

^^ "Peltotyöntekijäinpukimo". ;)
Myydään valkoisia pellavaliinoja.

konda

No lafka on Ååbussa...

erno

Lainaus käyttäjältä: konda - 07.03.12 - klo:18:28
No lafka on Ã...åbussa...

Joka onkaan Suomen kuinka monenneksi vanhin kaupunki?

Zildjiar

Lainaus käyttäjältä: erno - 07.03.12 - klo:18:44
Lainaus käyttäjältä: konda - 07.03.12 - klo:18:28
No lafka on Ã...åbussa...

Joka onkaan Suomen kuinka monenneksi vanhin kaupunki?
En tiedä, mutta itse olen lähdössä ensi kesänä Troijaan lomalle.

Arska

Ahaa, Turku-tappelu on pitkästä aikaa hyvällä idulla.
Suositellaan täysraittiutta.

mairaksinen

^ Samaan lopputulokseen minäkin tulin. Turhaan, herrasmiehet eivät kähinöi.

erno

^Ainakaan syntyperäisenä tsadilaisena en halua missään nimessä kiistää Turun asemaa Suomen ensimmäisenä ja edelleen ainoana mannermaisena kaupunkina:-) Liittynee enemmänkin wanna be -stadilaisuuteen ja ennenkaikkea Tamperelaisuuteen. (Hymiöitä laittaisin ehkä muutaman, ellen olisi hymiölakossa.)