Uutiset:

Foorumi on vihdoin päivitetty. Palautetta pyydetään mailitse: infoATkeikariPISTEcom, kiitos.

Päävalikko

Vidal Fernandez (Espanjalaista kenkää)

Aloittaja C o r l e o n e, 19.11.13 - klo:18:36

« edellinen - seuraava »

C o r l e o n e

Moi,

Onko keikarilaisille Vidal Fernandez:in kengät tuttuja?

Käsintehtyä kivan näköistä kenkää Espanjasta.Hinnatkaan ei päätä huimaa. Tohon hintaan voisin ainakin itse poistaa.
Onko kokemuksia tai mielipiteitä kyseisestä merkistä?

http://www.calzadosvidalfernandez.es/Quienes_Somos.
htmlhttp://www.calzadosvidalfernandez.es/Modelos_Clasicos.html

Don Pedro

Tervehdys.
En ole kuulutkaan tuosta tehtaasta, mutta se ei ole mikään kumma.   Espanjassa, varsinkin eteläosissa, on kenkätehdas joka kylässä kaksi parhaassa.  Tekevät yleensä hyvää työtä.  Pakkokin koska markkinat ovat olleet näihin päiviin asti ympäröivissä kunnissa.   Verkkokaupat alkavat valtaamaan markkinoita sielläkin ja hyvä vaan.  Tilasin viime kerralla yhdestä pikku tehtaasta parit saappaat ja ei voi kun kehua.  Laatu on hintaan nähden aivan loistavaa. 
Täytynee kokeilla tuota linkittämääsi verkkokauppaa, toimii vaan tolkuttoman hitaasti.  No, koitetaan päivemmällä uudelleen. 

Tervetuloa foorumille!

C o r l e o n e

Kiitos vastauksestasi,Pedro.

Kuvien perusteella vaikuttavat ihan laatu kengiltä.Taidanpa piipahtaa liikkeessä,kun seuraavan kerran
liikun Madridin suunnalla.

Suavo

Tobacco string louferit ei näytä pöllömmiltä, saattaapa jopa mennä poistoon keväästä.
Larppaus sallittu

Tommi

Myydään valkoisia pellavaliinoja.

Suavo

^ Précis. Mulle itse asiassa maistuis Carminan stringejä enemmän niiden Armourylle tekemät pennyt, mutta full strap ei oikeen putoo.
Larppaus sallittu

Suavo

Löysin mielenkiintoisen esittelyn just tuosta loufferimallista. Google translate kertoi etteivät olisikaan Goodyear Welted, vaan jonkinlainen "Goodyear double seam". Manolo ei itseltäni oikein suju, joten jos joku osaa kääntää mitä tuossa tarkalleen tarkoitetaan olen kiitollinen.

http://www.sinabrochar.com/2013/06/review-mocasines-de-lazo-y-ante-de.html

Larppaus sallittu