Uutiset:

Foorumi on vihdoin päivitetty. Palautetta pyydetään mailitse: infoATkeikariPISTEcom, kiitos.

Päävalikko

Mitä ostit tänään?

Aloittaja Jami, 05.01.10 - klo:20:38

« edellinen - seuraava »

_ a m _

Raphan alesta uusi pyöräilypaita sekä polo.

kapten GT

Sivistyneen ihmisen kvartaali on 25 vuotta

_ a m _


kapten GT

Saat. Vain siksi, ettei kokoani juurikaan ole jäljellä.
Sivistyneen ihmisen kvartaali on 25 vuotta

_ a m _


kapten GT

^ Mistään sellaisesta, jota haluaisin kovasti. Vastustan kiusausta. Menen noiden kauppaan sitten taas joskus Lontoossa fiilistelemään.
Sivistyneen ihmisen kvartaali on 25 vuotta

SloBo

Tricker'sin Regentit mustana ja "toivotaan toivotaan" -asenteella Tyrwhittiltä kolmiosaisen navyn kalanruotokuvioisen puvun sekä hopea/musta/mop -väristä kalvosinappia.

haukka

Tulin viime viikolla madridista ja sieltä tuli hankittua:

2 pikeepaitaa (lacoste ja daniel cremieux)
1 boggin valkoiset chinot
1 brooks brothersin pitkähihainen pellavapaita
1 carminan mokkaiset pennyloaferit

" how`s it for stains?"

Laurentius

Lauttasaaren Emmauksesta yksittäiskappale Riedelin Sommelier -sarjan Bordeax "Grand Cru" -lasi. Kannan logon ja tarrafontin perusteella päätynyt 90-luvulla jonkun hyllyyn ja viettänyt siellä pari vuosikymmentä. Emmauksen täditkin olivat huomanneet jotain parempaa tulleen myyntiin ja lasista pyydettiin 7,50â,¬. Minulla ei hintaa mitään vastaan ollut, uutena tällä hetkellä ovh. 100â,¬.

danius

^ Huh, melko löytö!
I´m not a snob. I´m exclusive! - Frasier Crane.

Richard Mutt


_ a m _


Johannes

Tilasin itse saman koossa S, ja hihan pituus oli melko nafti. Oma moka, sillä mitathan lukee tuolla sivulla. Muuten fitti ja yleistuntuma hintaansa nähden erittäin hyvä. Eniten lämpeen kuitenkin tolla kaulukselle!

Ostin myös samaisella sivustolla olevan farkkupaidan, joka oli myöskin erinomainen hankinta.
Think of Your Dress Shirt as Your Bulletproof Vest

Ville

^^Nyt on leikattu kaulusta pois (cutaway) ahkeralla kädellä. Hankitko vapaa-aikaan vai solmion kera pidettäväksi?
Pukimo Raivio: miesten käytetyt vaatteet - laatua järkihinnalla.
/

Johannes

Tuo vaaleansininen toimii neulesolmion kanssa oikein hyvin, mutta menee mainiosti myös ilmankin. Farkkupaidan kanssa yritin neule- ja puuvillasolmiota, ilman menestystä. En kovinkaan formaaliin settiin laittaisi.
Think of Your Dress Shirt as Your Bulletproof Vest