Uutiset:

Foorumi on vihdoin päivitetty. Palautetta pyydetään mailitse: infoATkeikariPISTEcom, kiitos.

Päävalikko

Mitä juot/syöt nyt?

Aloittaja konda, 11.11.11 - klo:21:27

« edellinen - seuraava »

mikmu

Perjantain perinteinen fish & ships.

Co-re

Ei ole niin kesäistä mutta jos sitä avaisi pullon Vinho Verdeä ja nauttisi hieman jäiden kanssa.

Richard Mutt

Lainaus käyttäjältä: Co-re - 19.07.13 - klo:18:37
Ei ole niin kesäistä mutta jos sitä avaisi pullon Vinho Verdeä ja nauttisi hieman jäiden kanssa.

Itse en nauti jäiden kanssa, mutta erään portugalinreissun jälkeen tämä on ollut lempi hellejuomani.

salaryman

Kanttarellikausi on alkanut! Juuri äsken pannun kautta lautaselle matkasi neljä ulkofilepihviä ja kaksi litraa kanttarelleja. Lisäksi tuoresalaattia ja uunilämmintä maalaisleipää + pari jääkaappikylmää olutta. Ah, autuus!
"It's nice to be important but it's more important to be nice" John Cassis

Wolf

Ripassoa ja salaattia + juustoja.


Laurentius

^ enpä ole Verrocchiota maistanut vaan pysytellyt Zenaton ja Tommassin ripassoissa. Miten toimii?

chr

Vaikkei minulta kysyttykkään, niin Ripasso-miehenä... Hyvin toimii, tuohan on selkeästi halvempi kuin Zenato tai Tommasi. Suosittelen myös Signorellin Ripassoa, kohtuu uusi valikoimissa kuten Verrocchiokin.

Wolf

Kyllä, positiivinen yllätys maulleen.

Laurentius

^^ ja ^

No kas, täytyypä kokeilla. Hintahan on paljon edullisempi, lähestyy jo talouspunkun hintatasoa.

Co-re

Hyvä että on hyvää, poimin itsekin viikko sitten pullon samaa ripassoa ihan sattumalta kaappiin varalle.

salaryman

Juuri nyt: Verta tihkuvaa häränfilettä, rapeita kerma-vakosipuliperunoita ja höyrytettyä kasvishässäkkää (=papuja, porkkanaa, minimaissa, parsakaalia ja paprikaa). Lasissa Wolfin esilletuomaa verrocchion 2011 ripasso superiorea. Mainio viini kerrassaan.

Perhe läksi aamulla vaimon johdolla anoppilaan ja minä suuntaan alkuviikosta Suomen eteläkärkeen viikoksi hiplaamaan tarpeettoman tulivoimaisia ja järeitä lähes sarjatulta ampuvia käsi- ja muita aseita.  

Molon labe!
"It's nice to be important but it's more important to be nice" John Cassis

Wolf

Pizzoja paistelin grillissä ja huuhtelin Verrochion kera alas.

Wolf

Teinpä kotitekoista Baileysia, HYVÃ,,Ã,,!!!


konda

^vanha pullo ja noin täynnä. Juot beater irkkuasi aivan liian hitaasti.

Wolf

Rasahti auki noin 15 minsaa sitten :)