Uutiset:

Foorumi on vihdoin päivitetty. Palautetta pyydetään mailitse: infoATkeikariPISTEcom, kiitos.

Päävalikko

Mitä tänään on päälläsi?

Aloittaja Ville, 18.03.09 - klo:19:24

« edellinen - seuraava »

Jälkiviisas

Lainaus käyttäjältä: i v y m a n - 30.04.13 - klo:09:51
Tuo Sheerwater on hyvän näköinen. Jos jostain pitää rutista - ja ainahan pitää - niin kauluksista. En ihan älyttömästi lämpene nykymeiningin mukaisille teräviksi leikatuille kauluksille. Pyöreäksi leikattu näyttää paremmalta.
Mutta onhan toi silti timmi.

Slimmiys tuossa houkuttaakin.
Ulkonäöllisesti Grenfell tms. olisi houkuttava, mutta sovittamatta ei huvita investoida ja taas näyttää siltä, että lähiaikoina ei ole asiaa kaupunkeihin, joissa on John Simons eli mahdollisuus sovittaa.
Tämä viesti ei sisällä satunnaista huutelua tai ylläpidon kritisoimista.

i v y m a n

Enhän mä slimmiydestä rutissutkaan, vaan terävistä kauluksista. Itellekin kelpais yksi aavistuksen slimmimpi versio vanhojen Scutumin ja Burberryn retkitelttojen kaveriksi. Muutenhan tuo on varsin hyvän näköinen.
get your kicks on route six six six

boottori

Tein töissä mallinukesta kesämiehen:



Lasit: Vans
Paita: Dr. Denim
Henkselit: Dr. Denim
Shortsit: Dr. Denim
Kengät: Vans

jk


vililikku


pcck



Royal Hem, Luxire, Incotex

Jälkiviisas

Lainaus käyttäjältä: i v y m a n - 30.04.13 - klo:19:01Enhän mä slimmiydestä rutissutkaan, vaan terävistä kauluksista. Itellekin kelpais yksi aavistuksen slimmimpi versio vanhojen Scutumin ja Burberryn retkitelttojen kaveriksi. Muutenhan tuo on varsin hyvän näköinen.

En sitä nyt rutinaksi edes tulkinnut...
Täytyy kai hankkia tuollainen vaalea lyhyt ja sitten joskus investoida vaikka täyspitkään Grenfelliin kun pääsee sovittamaan. Nyt käytössä on alesta poistettu Boss ja kuumemmille keleille puhkikäytetty CT kun käytettynä käsiin päätyneet niin berryt, scutumit kuin muutkin ovat olleet melkoisia telttoja, niin trenssit kuin macit. Stutterheim maksaakin sitten sen lähes tonnin.
Tämä viesti ei sisällä satunnaista huutelua tai ylläpidon kritisoimista.

danius

Menisikö melkein katutyyliin, mutta tällaista tänään.

 

I´m not a snob. I´m exclusive! - Frasier Crane.

Tommi

^ Miksi päädyit napittamaan paidan ylös asti?
Myydään valkoisia pellavaliinoja.

mairaksinen

Paha vararehtori -habitus vaatii ylisärmää understatementtia.

danius

#14725
Tommi, ajattelin vain kokeilla.

Maira: spot on! (paitsi että virkanimike on apulais... :)
I´m not a snob. I´m exclusive! - Frasier Crane.

Suavo

Ei pitäis kuvailla sisällä näin paskalla kameralla mutta kuvasin silti.



[spoiler][/spoiler]
Larppaus sallittu

Riki Sorsan veli


Dan-D


Alex Entwistle

Something To Put On

Mopon pitää antaa keulia kunnolla. -ivyman
Jollain saatanan donhuonolla on Trickersit. -ivyman
Barbour on muutenkin hipsterimerkki. -uros (good night, sweet prince)