Uutiset:

Foorumi on vihdoin päivitetty. Palautetta pyydetään mailitse: infoATkeikariPISTEcom, kiitos.

Päävalikko

Tyyliblogit

Aloittaja diletantti, 26.01.10 - klo:21:35

« edellinen - seuraava »

Ville

bowtiepasta: minun piti valita joko Mellorin tai Chensvoldin haastattelu, jälkimmäinen vaati sitä. Olen lukenut C.:n tekstejä vuosikaudet, alun perin Dandyism.netissä, joten olen miehelle paljosta velkaa ja valitsin hänen haastattelunsa. Tuo Mellorin teksti löytynee kyllä TI-foorumilta, jos hän sen sinne itse lisää. Mieluiten olisin pitänyt molemmat tekstit, ei minulla ole riitoja toisten kirjoittajien kanssa.
Pukimo Raivio: miesten käytetyt vaatteet - laatua järkihinnalla.
/

Ernst, Max Ernst

Mikä on TI-foorumi?

mairaksinen

Journalismi tuli ja meni, jos sitä nyt koskaan olikaan.

Suavo

Ei niin vapaa kirjoittaja. Juuri tällaisesta nöyristelystä chensvoldin kaltaiset narsistit saavat lisää vettä myllyynsä. Villelle toki ikävä spotti kun pöydällä on (ilmeisesti) muutakin kuin idealismi.
Larppaus sallittu

Jami

Henkilökohtaisesti olen sitä mieltä että nyt on puoli valittu, kun toinen teksti poistetaan toisen vaatimuksesta. Ottamatta kantaa kuinka tärkeä joku on ja kuinka paljon hänelle on velkaa itse taipuisi tuollaisen urpon edessä, olisi se sitten vaikka oma veljeni.

Kiitos Googlen, pääsen itsekin tuon kirjoituksen vielä lukemaan, koska en sitä aikaisemmin ollut lukenut: http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:Zf5LkrCl8UAJ:www.keikari.com/english/interview-with-jimmy-frost-mellor/+&cd=1&hl=en&ct=clnk&gl=es
Rakkaudella maalta: http://www.kuusikorpi.fi

MrMan

#455
...

Ville

Chensvold ja Mellor perustivat Ivy-Stylen yhdessä. Sitten jotain tapahtui, en halunnut kysyä tarkemmin, ja C. antoi Mellorille potkut kahden kuukauden yhteistyön jälkeen. Tämän jälkeen M. on jatkanut vuosien ajan C.:n haukkumista verkossa, myös C. on vastannut voimasanoilla, eikä loppua näytä olevan näkyvissä. Kumpikin kertoo toisen osapuolen olevan sosiopaatti, joka osaa esittää hurmaavaa, vaikka todellisuus on toinen.

Minä en halua lusikkaani tähän soppaan, eikä minua kiinnosta tämän myrkynkeiton alkusyyt. Chensvoldin haastattelun aion silti pitää, sillä aikomuksenani on jonakin päivänä kirjoitella myös ulkomaisiin tyylilehtiin ja tarvitsen tähän joitakin suosittelijoita. The Rake olisi upein saavutus. Tekstien perusteella sekä C. että M. kyllä tuntevat Ivy-tyylinsä läpikotaisin, mutta jotain mätää on pinnan alla.

Ã,,lkää kysykö enempää, en halua sotkeutua tähän jupakkaan.
Pukimo Raivio: miesten käytetyt vaatteet - laatua järkihinnalla.
/

Riki Sorsan veli

Se ivystylen persleuka on kyllä ihan sosiopaatin näkönen, että ei sen puoleen.

Ville

En minä välitä siitä, kummassa näistä veijareista on enemmän vikaa, mutta henkilöön meneviä virtuaalisia lika- ja ivakampanjoita en hyväksy. Tässä kohden molemmilla olisi parannus tehtävänä ja molemmat ovat syyllisiä.

uros, älä nyt sinäkin lähde tuohon piirileikkiin. Jookos?
Pukimo Raivio: miesten käytetyt vaatteet - laatua järkihinnalla.
/


Ville

Menswear-virtuaalimaailmassa kuhisee: Wasp101-sivuston kirjoittelija on todennäköisesti NC:n poliitikkoja.

http://www.ivy-style.com/is-wasp-101-blogger-north-carolina-state-rep.html
Pukimo Raivio: miesten käytetyt vaatteet - laatua järkihinnalla.
/

choir

Lähtökohtani täällä on klassinen miesten pukeutumistyyli.

Jaguar

#462
Ottamatta kantaa noihin setteihin, miksi tuolla on joka kuvassa tuollainen etukumara-asento?

"He also told me that he was recognised at Alexanderplatz this morning by some young ladies who requested a photo with him. He allowed it, but only if they let him take a photo of them in return on his smartphone! " :D (y)

Lh

Vissii joku rakenteellinen ongelma.

Partasuti

Naisten yhteisöistä saa olla mitä mieltä haluaa, mutta yhdessä blogissa on ihan asiallista settiä:

http://www.lily.fi/blogit/jepsukka/pink-blazer