Uutiset:

Foorumi on vihdoin päivitetty. Palautetta pyydetään mailitse: infoATkeikariPISTEcom, kiitos.

Päävalikko

Mitä ostit tänään?

Aloittaja Jami, 05.01.10 - klo:20:38

« edellinen - seuraava »

konda

Jaaha no se Pal Zileri pikkutakki jäi sitten tulliin. vit.... Siihen meni 17 euroa täysin hyödyttömään tarkoitukseen ja toimitus viivästyy 5 päivällä.

dera

Vajaa 10kpl 3/4-ply Skottilaisia kashmir-neuleita eBaystä... :)

Lähti ns. käsistä.

konda


Ville

dera: kerralla kuntoon ja säästöä postikuluissa. Tuskin kadut, jos vain maltat olla tilaamatta enempää neuleita.
Pukimo Raivio: miesten käytetyt vaatteet - laatua järkihinnalla.
/

Laoban

Tänään tuli Heppo.fi kenkäkaupasta Loaken Litchfieldit. Pattitilanne.. Jos ajattelee oikeasti kylmiä kelejä, niin näihin ei ihan mahdu villasukkaa. Lestistä puristaa sen jälkeen hiukkasen. Muuten olisivat aika mukavat.. Pitääkkö vai eikö pitää. Sanokaahan jotain järkevää ;)

konda

Olet ulkona vain hetken. Pidä. Keli on mielentila.

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

TheodoreMaul

Herrainpukimon tuotteita. Ensi viikolla palataan asiaan.
Bond mistrusted anyone who tied his tie with a Windsor knot. It showed too much vanity. It was often the mark of a cad.

Tommi

Keikarin foorumin on vallannut täysi kashmir-hulluus. Itsekin jouduin tilaamaan Brooks Brothersin kashmirneuleen, vaikka opiskelijabudjetilla seilaankin.
Myydään valkoisia pellavaliinoja.

Erik

#2363
Pistin jenkkilästä tulemaan ronskit Orvis-maalaisbroguet, huokeaan hintaan. Valmistajana kaiketi AS.


Lainaus käyttäjältä: Bulldog - 21.09.13 - klo:18:53
Väittävät, että miesten bitch-maisen käytöksen, takakireyden, nipotuksen ja itkupotkuraivareiden takaa löytyy usein alhaiset testotasot.

salaryman

#2364
Purkillisen nahkabalsamia. Honkkarissa oli tyrkyllä 300 ml purkki saksalaista hit line universal lederbalsamia alle neljällä eurolla ja pitihän semmoinen ostaa testimielessä. Aine on vaaleankeltaista vaselinimaista voimakkaasti mehiläisvahalle tuoksuvaa tavaraa.

Ensiuhrina oli minua vajaa 30 vuotta uskollisesti palvellut friitalan pilottisalkku joka ei ole ylläpitona saanut kuin monoa kylkeen. Levitin balsamia ronskilla kädellä salkun ulkopintaan, annoin hiustenkuivaajalla lämpöä ja katsoin miten aine imeytyi nahkaan. Pinnan ollessa lämmin pyyhin flanellilla pinnan kuivaksi.

Lopputulos näyttää erittäin maukkaalta. Pintaan palautui juuri oikeanlainen syvänmusta satiinimainen kiilto joka mielestäni nahassa kuuluu olla.

Hyvää tavaraa. Mulla on muistaakseni jossain varastossa wanha RAF irwin sheepskin -replica jolle voisin juottaa tuota balsamia.

En ole koskaan käsitellyt CLF:ää mutta luulisin että tämä tavara on vastaavaa ainetta.

EDIT: Kaivoin sen kapisen sheepskinin varastosta ja aloin ruokkia sitä balsamilla. Ryökäle honasi saman tien koko purkin ja nyt se huutaa tuossa vieressä lisää. 30 vuotta vanha nahkatakki pystyy imemään eeppiset määrät nahkabalsamia. Nahka kyllä muuttuu hienon näköiseksi. Täytyypä hakea muutama purkki lisää huomenissa.
"It's nice to be important but it's more important to be nice" John Cassis

U-Haul

Itse ostin samaa tavaraa Motonetistä.   Riittoisa pakkauskoko ja hinta on kyllä edullinen. Käsittelin sillä vahanahkaiset kenkäni ja toimi niissä hyvin.

CLF on selvästi "hienojakoisempaa". Imeytyy pitkälti jo levitettäessä eikä ole niin kyllästävän oloista. Tuo Hit-line vaikutti ikäänkuin voidemaiselta mehiläisvahalta, ihan kuin sellaista pehmeää hunajaa. En tiedä voiko tuon päälle laittaa lankkia, niin kuin CLF:n päälle, miten kiillottunee.
Keep Calm and Carry On.

Jussi

Venäläistä poroa. Jalkoihin.
Kaikki villa tottelee rautaa.

tuc

Lainaus käyttäjältä: Jussi - 12.11.11 - klo:18:34
Venäläistä poroa. Jalkoihin.
Holy reindeer! http://www.edelmanleather.com/products/upholstery-leather/russian-leather-antiqued-vintage-1786/

Itse ostin pari päällystakkia ja jokusen puvun. Muun muassa YSL:n slim fit -liituraitapuvun ja muuta pientä.
http://www.herrainpukimo.fi - Herrainpukimo, turkulainen vaatekauppa kaikille Suomen herrasmiehille.

konda

Eilen herrainkludjulasta kauluspaitaa ja nyt kokeeksi Herring Weybridge monot.

salaryman

Kappas vaan, voitin viime yönä huutokaupasta Canalin puvun. $ 112 jäi hinnaksi.
"It's nice to be important but it's more important to be nice" John Cassis