• Tervetuloa foorumille Keikarin foorumi.
 

Uutiset:

Pukimo Raivio - aina klassista tyyliä.

Vieraile nyt:
www.pukimoraivio.fi

Päävalikko

Mitä tänään on päälläsi?

Aloittaja Ville, 18.03.09 - klo:19:24

« edellinen - seuraava »

DandyAndy

Pellavatakkisi näyttää erinomaiselta. Monet vierastavat pellavaa sen rypistymisominaisuuksien takia, mutta tässä on mielestäni erinomainen esimerkki kuinka hyvältä pellavainen takki voi näyttää kun se on istuva.
Me, the 13th Duke of Wybourne? Here? In a student-nurses hall of residence? At three o'clock in the morning? With my reputation? Has no-one thought of the consequences? Oh well.

PleaseDeleteMe

#91

finanssimies

Lainaus käyttäjältä: "Ville"

Paras lookeistasi tähän asti! Kuviin takki kiinni (ja muulloinkin...), niin nähdään vaatteen todellinen istuvuus.

i v y m a n

Tänään: 'Back to my basics day':

today's:



get your kicks on route six six six

i v y m a n

Lainaus käyttäjältä: "Hypno"
Lainaus käyttäjältä: "ivyman"Tänään: 'Back to my basics day':

Lyhythihainen + slipoveri?

Arvasinkin että herättäisi kommentteja! Kyseessä on klassinen 'London Ivy / Hard Mod' -meininki, kaikki siis täysin tahallista.

Väreistä, olen voimakkaan väriajattelun ystävä, joskaan en sidä pastelleja (no, tietyin poikkuksin) tai räikeitävärejä, anilliininpuniasta, lilaa tms.
get your kicks on route six six six

i v y m a n

Tänään hieman maltillisemmissa väreissä.


get your kicks on route six six six

i v y m a n

get your kicks on route six six six

i v y m a n

ja taas tullaan.. pienin alakulttuuriviittein tällä erää..





get your kicks on route six six six

Calle

Tyylikkäät kengät! Minkälaista vyötä käytät noiden kanssa?

i v y m a n

^Calle, kiitoksia.. Ihan perus Clarks Desert Boots, 'worn with a loving neglect'..

Tällä kertaa vyönä on ruskea canvasvyö, joka on samanvärinen kuin kenkien ei-alkuperäiset suklaanruskeat nauhat.
get your kicks on route six six six


Calle

Osuva valinta hajusteeksi mutta epäilys sissimarkkinoinnista herää kun kastoo kuvan URLin takaa löytyvää sivustoa.
Ville voisi vaikka blogiinsa käydä 4. linjalla, todeta (tuomita?)  siellä myytävien tuotteiden laatu ja kysellä Ilkka Ruotsalaisen ihonhoitovinkit ;-)  Mielenkiintoist että sivustolta löytyy linkki 'Sissmarkkinointi'. No löytyy sieltä linkki keikariinkin.

alfienpaluu

Hei,
Itse kuva oli mielestäni jännä (homssuista solmua lukuunottamatta) niin ajattelin osallistua sillä kun tätä joskus selaan. Mitä tuoksuun tulee, ei sitä myydä ko. domainin alla tai (tietääkseni) muuallakaan Suomessa. En edes ajatellut asiaa noin :) Kuva on siis blogista napattu.

Solmio on muuten keikari.comin mainitsemasta eTiesista. Ja juttuideasta tulee kysyä liikkene pitäjältä, itse vain blogailen huvikseni. Hauskaa päivänjatkoa kaikille.

i v y m a n

Tänään.. as always (mostly), going casual..



get your kicks on route six six six

alfienpaluu

Tästä tuli aika kivan huoleton niin laitetaan tänne. Puku Oscarin, kengät Dolce&Gabbana, paita Etonin mittatilaus ja kalvosinnapit TM Lewin. Liina taisi olla Bretellen.