Näytä viestit

Tämä jakso sallii sinun katsoa tämän jäsenen kaikkia viestejä. Huomaa, että näet vain niiden alueiden viestit, joihin sinulla on nyt pääsy.

Viestit - mas

#1
Myydään neljä kappaletta hyväkuntoisia Arper Catifa 46 tuolia.

Istuinosien väritys:
Puna-valkoinen,
Musta-valkoinen,
Harmaa-valkoinen,
Vaaleansini-valkoinen.

Kolmessa tuolissa jalat kirkkaat, yhdessä valkoiset. Jalat saa halutessa vaihdettua tuolien välillä. Tuolit ovat erinomaisessa kunnossa ja pinnoiltaan siistit.

Kuvia Torin ilmoituksessa:
https://beta.tori.fi/view/57320792.htm

Tuoleja voi käydä katsomassa Itä-Pakilassa. Vain nouto.

Hp. 75 euroa / kpl

Yhteydenotto yksityisviestein.
#2
Myydään siistikuntoinen pyöreä Moooi Container pöytä. Valkoinen pöytälevy mustalla reunalla, valkoinen jalka. Jalan voi täyttää esimerkiksi vedellä tai hiekalla. Pöytälevy on irroitettavissa.

Pöytälevyn halkaisija 90 cm ja pöydän kokonaiskorkeus 73 cm.

Pöytää voi köydä katsomassa Itä-Pakilassa. Vain nouto.

Hp. 250 euroa.

Kuvia löytyy Torin ilmoituksesta:
https://beta.tori.fi/view/57288443.htm#/

Yhteydet yksitysiviestein.
#3
Hintaa alas.
#4
Cheaney Jackie IIIR Chukka, UK 7.5F.
Mahogany Grain Calf, Dainite pohja.

Erittäin siistit ja hyvin vähällä käytöllä olleet. Sijaitsevat Länsi-Helsingissä ja sovitus onnistuu.

Alkuperäinen laatikko ja kenkäpussit tallessa.

Kuvia seuraavan Dropbox linkin takaa:
https://www.dropbox.com/sh/tfj7tex16sxgeth/AAAPTnknfAHRwz1m0aOYX5Y6a?dl=0

Hintapyyntö 240 190 euroa (sis. pakettiposti Suomessa).

Yhteydet YV.
#5
Kaunis elämä / Vs: Parta ja parranajo
15.08.16 - klo:08:20
Hei,

Onko havaintoa, löytyykö asiallisia parranajotarvikkeita Helsingistä kivijalasta. Tuplaterää yms. tavallista. Akuutisti on terät päässeetkin loppumaan.

Toki ulkopaikkakunnalta tilaamalla saa.
#6
Tavaraa lisätty
#7
Lisätty Herring Keswick saappaat, koko 7F

Opening Ceremony Chukkien hintaa laskettu.
#8
Lisätty Lean Garments 5-pack. Paketissa viisi eriväristä käyttämätöntä paitaa.
#9
Lönkan Fidassa Allen Edmondsin Weybridget, koko 11.

Hintaa muistaakseni 14e.
#10
Lainaus käyttäjältä: Ville - 23.09.15 - klo:19:55
Miksi suomalainen miesten vaatefirma, jonka miltei koko tuotanto myydään Suomessa, käy ulkomailla kuvaamassa kataloginsa? Ainakaan tietääkseni täälläpäin ei kasva palmuja, joten kaukomailla on käyty.

Usein myös tulevien mallistojen osalta vuodenaika ei ole se otollisin, mikäli halutaan kotimaassa kuvata muualla kuin studiossa. Näin siis, jos halutaan kesäistä taustaa kesän mallistolle ja sama syksy-talvi kamppeille. Etelä-Afrikkaan ei Turo kenties raaskinut. Nyt on taidettu suunnata Etelä-Ranskaan.

Muuhun en sano juuta enkä jaata.
#11
Jos Boglioli ei istu IsMaValle, olisin myös kiinnostunut sovittamaan.
#12
^^
Mukavan simppeliä!

Ettei tullut untuvassa tänään kuuma? Ei mitään, sama rotsi löytyy omastakin kaapista odottelemassa. Vaikuttaa ihan asialliselta.

Hyviä juttuja täällä muutenkin ollut.
#13
Hintaa alas
#14
Opening Ceremony Chukkat vielä vailla uutta kotia.

Barkerit myyty.
#15
Asut ja pukineet / Vs: Suitsupply
15.07.15 - klo:00:42
Moi,

Olisiko jollain mitata kasuaalimpien slim fit / extra slim fit paitojen selän pituuksia koossa 37? Näiden osaltahan mittataulukko ei pidä paikkaansa.

Oman kropan suhteen en haluaisi kovin pitkää selkämittaa, mikäli paitaa haluaa pitää myös housujen ulkouolella. Laitoin toki kyselyä myös Supplyyn mutta, josko täältäkin saisi jotain(nopeampaakin)
kommenttia asiaan liittyen.

Tattis!