Näytä viestit

Tämä jakso sallii sinun katsoa tämän jäsenen kaikkia viestejä. Huomaa, että näet vain niiden alueiden viestit, joihin sinulla on nyt pääsy.

Viestit - Haapis

#1
Tuossa aikaisemmassa kuvassa puku näyttää taas huomattavasti vaaleammalta kuin tässä.

#2
Jälkikäteen mietittynä pelkkä puku olisi ollut parempi koodi, eikä tarvitsisi miettiä olevansa juhlakaluna alipukeutunut. Noh näillä mennään. Tosiaan oma puku on tuossa kuvassa, taustalla vielä vanha musta puku selventämässä




edit: kuvalinkki ei pelitä
#3
Olisi pitänyt miettiä tuota pukukoodia tarkemmin, mutta kutsujen kanssa tuli vähän säätöä. Noh, näillä mennään. Ainakin morsiammen puolelta on kuulunut pientä napinaa tuosta koodista, mutta siellä edustetaan rippijuhlissakin hyvin vapaassa asussa.
Pitää napata tuosta omasta puvusta kuva nyt päivänvalossa.
#4
Nostellaan vanhaa. Omat häät tulossa runsaan kuukauden päästä ja mietin kenkävalintaa. Puku on kolmiosainen sininen, mutta ei kaikkein tummimmasta päästä. Ehkä jotain tämän https://eu.suitsupply.com/en_FI/suits/havana-blue-plain/P5419.html?cgid=Suits&prefn1=colorID&prefv1=blue ja tämän https://eu.suitsupply.com/en_FI/suits/sienna-blue-plain/P5408.html?cgid=Suits&prefn1=colorID&prefv1=blue väliltä. (pitänee kaivaa se välillä päivänvaloon). Mieli tekisi laittaa tummanruskeat (suklaa tms.) kengät eikä mustia. Kummatkin oxfordit löytyvät, joten sen puoleen ei tule lisähankintoja.
Pukukoodina on tosin tumma puku, eikä tuo omani taida ihan täyttää sitä. Laitoimme pukukoodin lähinnä välttääksemme pahimmat reisitaskuhousut. Itseäni ei haittaa pätkääkän jos joku tulee vähän vaaleammassa puvussa.