Näytä viestit

Tämä jakso sallii sinun katsoa tämän jäsenen kaikkia viestejä. Huomaa, että näet vain niiden alueiden viestit, joihin sinulla on nyt pääsy.

Viestit - nuorikeikari

#1
Etiketti / Vs: Ylioppilasjuhlat
04.04.18 - klo:20:15
Kiitos erittäin hyvistä vinkeistä. Niinkun varmaan huomaatkin kenkien valinta on itselle suuri heikkous ja kysymysmerkki. Pitää juhlien lähestyessä mennä tutkimaan liikkeitä löytääkseen varmasti mieluiset.
#2
Etiketti / Vs: Ylioppilasjuhlat
31.03.18 - klo:19:48
Lainaus käyttäjältä: -Mars- - 31.03.18 - klo:19:21
Komea puku! Liekö rusetti liian samanlainen puvun materiaalin kanssa?
Kiitos vinkistä tätä pitääkin vielä miettiä!
#3
Etiketti / Vs: Ylioppilasjuhlat
31.03.18 - klo:09:11
https://photos.app.goo.gl/KvUNuciPrbDAQRv63
Tässä nyt tämän hetkinen kokoelma mitä tyyliä voisi lähteä täyttämään. Mielipiteitä yhdistelmistä?
#4
Etiketti / Vs: Ylioppilasjuhlat
30.03.18 - klo:22:10
Nyt vinkeistä vaarin ottaneena perehdyin vähän kenkä malleihin ja niillä näyttäisikin saavan asuun mukavaa särmää. Puvuksi tarkoituksella haluaisin vähän sinisistä ja mustista poikkeavan kun niitä jo on ja useampi tulee sellaiseen pukeutumaan. Vielä mieleen tuli sopiiko tilaisuuteen jättää taskuliinaa valkoiseksi ja korostaa sen sijaan jonkinlaista neularuusuketta. Olkaimet tulee todennäköisesti. Varmaan jännitän niin ettei vessassa ole tarve käydä koko päivänä😅
#5
Etiketti / Ylioppilasjuhlat
29.03.18 - klo:19:36
Hei.
Omat ylioppilasjuhlani ovat tulossa ja haluaisin pukeutua raikkaaseen hieman massasta erottuvaan lookkiin.
https://photos.app.goo.gl/KvUNuciPrbDAQRv63
Tämän tyylinen puku olisi haussa(ehtisikö vielä mitoilla tilata). Ja itsehän olen myös kuvan kaltainen tummatukkainen hieman raamikas nuori mies jolla ei naamakarvat aivan vielä kyseiseen tyyliin kasva.
Mutta täältä olen hakemassa vinkkejä asusteisiin joten eikun ehdottamaan kenkiä, solmiota(vai olisiko rusetti), taskuliinaa ja olisiko olkaimet myös toimiva ratkaisu.
Toki jos siltä tuntuu voi koko tyylin vetää uusiksi myös muun näköisellä puvulla voi olla että innostun muustakin.
Kiitokset jo etukäteen kaikille jotka muotitietonsa salaista arkkua ammentavat.