Näytä viestit

Tämä jakso sallii sinun katsoa tämän jäsenen kaikkia viestejä. Huomaa, että näet vain niiden alueiden viestit, joihin sinulla on nyt pääsy.

Viestit - Osman

#1
Lainaus käyttäjältä: uuno - 13.02.16 - klo:13:22
Lainaus käyttäjältä: Osman - 25.01.16 - klo:13:50
Wahlman Sofiankadulla

Sain viimein aikaiseksi käydä siellä, muttei sielläkään ole isoja kokoja.  Ei kuulemma saa niitä, vaikka yrittävätkin.

Viimeksi käydessäni oli yksi 64. Oma pää 60-62  ja 60 löytynyt ja tarvittaessa venytyspenkkiin.
#2
Wahlman Sofiankadulla
#3
Lainaus käyttäjältä: Oliver Twist - 12.10.15 - klo:23:38
Mistäs palstan herrasmiehet ostavat lätsänsä, eli tämän englanniksi flat capina tunnettavan päähineen?

Wahlmanilla Sofiankadulla löytyy aika hyvin.
#4
Kekkosen aikaan oli vielä ihan normaali myös ylemmälle virkamiehelle ajattaa parta päivittäin parturilla.
#5
Paikkataskutweed ja taskuliina on ehdoton no-no.
Jossain formaalimmassa tyylissä toimii.
#6
Kaunis elämä / Vs: Väkijuomista
10.11.14 - klo:12:17
Kusetushinta?
#7
Aamu-teevessä oli
#8
Chuck Bass aamu-uutissa puhumassa pienyritysten puolesa. Asiallinen solmu.
#9
Vapaa sana / Vs: Velmuiluketju
27.10.14 - klo:08:44
Ankara viskinjuonti, militantti aseharrastus sekä
jenkkiläisten oikeistopoliitikkojen ankara fanitus eivä ole sinänsä merkkejä rasimista
mutta voivat oirehtia sitä.
#10
Jos promottaa enemmän kuin dispromottaa niin silloinhan tilanne raflalle hyvä ja urpo kannattaa ottaa mukaan.
#11
Lainaus käyttäjältä: konda - 06.09.14 - klo:17:39
Sillä tuskin on merkitystä kuka siihen ravintolaan laittaa rahaa kiinni. Suurempi merkitys on sillä miten sinne ravintolaan saadaan ihmisiä ja ML saa sinne aivan varmasti eri tavalla porukkaa kuin joku Master Chef voittaja.

Ekassa lauseessa sanot että omistajalla on merkitystä.
Toisessa taas kumoat ensimmäisen ja toteat, että omistajalla on merkitystä.
Oletko harkinnut uraa kokoomuslaisena kunnallispoliitikkona?
#12
Vapaa sana / Vs: Jalkapallo
13.06.14 - klo:11:31

#13
Vapaa sana / Vs: Mitä ostit tänään?
12.06.14 - klo:07:52
Lainaus käyttäjältä: Ville - 11.06.14 - klo:19:27
...vaikka Lino-sedästä ei tykkäilisikään, miltei yhden liikkeen ansiosta monet on vakuutettu kaksirivisen irtotakin hienoudesta:

[spoiler][/spoiler]

Tästä olen valmis antamaan hänelle tutto thumbs up!

Eikö se ollut  Ville niin, että Pasqalino omi tuon kaksirivifetishin omala isältään?
#14
Lainaus käyttäjältä: Jape - 10.06.14 - klo:21:45
[spoiler]Ei nyt ihan tänään, mutta esikoinen oli ekalla luokalla, joten tuli hiljattain käytyä pitkästä aikaa koulun kevätjuhlissa. Itse olin liikkeellä ihan perus smart casual -setillä, jossa ei ole paljon kehumista, mutta silti tuskin itseni ylipukeutuneeksi. Siis ei hyvänen aika, missä rääsyissä ihmiset lähtevät ko. tilaisuuteen. Koulun eläkkeelle jäävä rehtori (60 v.) oli ihan selvästi tilaisuuden parhaiten pukeutunut mies, kuten ehkä kuuluukin. Rehtorin lisäksi taisi olla yksi mies puvussa. Melkein kaikki muut enemmän tai vähemmän risaisissa t-paidoissa ja farkuissa. Muutama poolopaita pystyyn nostetuilla kauluksilla (siis mitä hel...?), nahkatakkeja (eikös ne jätetä narikkaan?) ja sitä rataa.
[/quote[/spoiler]]

#15
Lainaus käyttäjältä: kapten GT - 09.06.14 - klo:22:51
Mites se oli, pomon ja autonkuljettajan erottaa sukkien väristä.

(Näin siis Cityssä, jossa tumma puku on pakollinen ja paidan, solmion ja sukkien väreillä voi revitellä. Liituraita on periaatteessa senioreille ja taskuliinoja en ole nähnyt juuri kellään)

Näkyykö mustia?