Näytä viestit

Tämä jakso sallii sinun katsoa tämän jäsenen kaikkia viestejä. Huomaa, että näet vain niiden alueiden viestit, joihin sinulla on nyt pääsy.

Viestit - CoccoBill

#1






Ei tuo mielestäni niin pahalta näytä.
#2
PSA:

[img width=800]linkki kuvaan[/img]

#3
Luxirella tänään BF-tarjous VBC:n flanelleista. Tilasin mid grey worstedit $129.
#4
Takaisin aiheeseen. Pienissä häissä.
#6
^Komppaan, dainite on vähän niin kuin kenkien kitkarengas. Toimii kaikissa olosuhteissa riittävän hyvin paitsi jäällä, jossa nyt ei mikään pidä muutenkaan.
#7
Asut ja pukineet / Vs: Laadukas T-paita
21.11.18 - klo:19:36
^Tarkennatko mikä RMC malli, niitä lienee ainakin puolisen tusinaa?
#8
Asut ja pukineet / Vs: Alusvaatteet
02.08.18 - klo:14:46
Lainaus käyttäjältä: Mangrove - 02.08.18 - klo:12:56
"Bambu" ei ole bambusta saatavaa luonnonkuitua vaan bambuselluloosasta tehtyä tekokuitua. Tätä tekokuitua kutsutaan myös viskoosiksi. Viskoosia valmistetaan sulfiittiselluloosasta, joka voi olla peräisin suomalaisesta kuusesta tai ulkomaisesta bambusta.

Kyllä bambusta tietääkseni tehdään ihan luonnonkuituakin jollakin liotusmenetelmällä, pääosa taitaa kuitenkin olla tuota mainitsemaasi viskoosia/rayonia.
#9
Asut ja pukineet / Vs: Suitsupply
18.04.18 - klo:16:36
Lainaus käyttäjältä: Jaydee - 18.04.18 - klo:15:55
Nettisivujen perusteella Helsingistä löytyy vain Custom Made -palvelu. Sanoivatko liikkeessä toisin vai?

Tuo on käytännössä sama kuin mitä voi tilata onlinessa, mutta "If you design your piece in one of our stores, it’s possible to include size adjustments, such as sleeve length [...]". Varmasti hyödyllinen tämäkin palvelu, erityisesti, jos tarvitsee lisäkangasta joihinkin paikkoihin ja sen kohdan muokkaaminen tässä onnistuu.

Olet oikeassa, löytyy siis vain tuo "Custom Made", ei "Custom Made To Measure" -palvelua, joka näköjään on toistaiseksi saatavilla vain Hollannin ja Belgian liikkeissä.

https://eu.suitsupply.com/en_FI/content-page-design-your-own.html
https://eu.suitsupply.com/en_FI/content-page-tailoring-made-to-measure.html
#10
Asut ja pukineet / Vs: Suitsupply
15.04.18 - klo:20:35
^MTM-palvelu löytyy.
#11
^Nice. Mistä toi snuff ranneke?
#12
Laatutori / Myyty
01.03.18 - klo:11:27
Käyttämätön Bogliolin vuoraamaton irtotakki, 98% puuvillaa, 2% elastaania. Mallimerkintä R3302G.

Mittoja:

P2P 56
Hartia 48
Hiha olkasaumasta 65
Pituus 74

Hp. 90�,� + postit.  Ei tinkivaraa, menee palautukseen jos ei kauppoja.



#13
Kenelläkään kokemusta Brooks Brothersin aspan kanssa asioiden hoitelusta? 2 viikon aikana lähettänyt 3 meiliä [email protected] -osoitteeseen tilauksen palautusohjeista, sivuilla tai missään kun ei ole tietoja miten ja minne palautus pitäisi lähettää. Minkäänlaista vastausta ei ole näkynyt.
#14
Linkit ja vinkit / Vs: Alennusvinkit
15.02.18 - klo:20:22
Niin kuin vähän pelkäsinkin, tänään tuli Borderfreeltä ilmoitus, että kyseinen tuote on nyt ihan sattumalta ja yllättäen päässyt loppumaan, pahoittelevat tapahtunutta.

Hassua, että sama tuote on verkkosivujen mukaan parhaillaan tilattavissa.
#15
Linkit ja vinkit / Vs: Alennusvinkit
15.02.18 - klo:09:12
^Näin ainakin väittävät.