Hei
Tulipa käytyä nopsasti Vantaalle Jumboon syksyllä ilmestyneessä norjalaisen Volt-ketjun liikkeessä. Streetwear- ja muotipuolen takana oli pukuosasto, jossa pikasilmäyksellä rekisteröin ainakin Etonin paitoja melko valikoiman. Ketjun omalla brändillä oli myös kesämallistossa ihan kivan oloisia kevytrakenteisia/rakenteettomia pukuja/takkeja.
Yleisesti ottaen jäi jokseenkin upscale-vaikutelma paikasta.
Onkos muilla kokemuksia näiden tuotteista tai oletteko tehneet mahdollisesti laatulöytöjä kyseisestä liikkeestä?
(Tämän olisi jälkeenpäin ajatellen oikeastaan voinut laittaa Uudet putiikit Suomessa -ketjuun, moderaattori voi siirtää?)
-
Pari kertaa käynyt kääntymässä. Valikoima on ollut harvinaisen tylsää kamaa tähän mennessä. Samaa musta/harmaa/sininen värimaailmaa kuin muuallakin. Välillä seassa jotain kammotuksia kuten valkoiset sandaalit, joissa luki isoilla mustilla kirjaimilla Calvin Klein.
Kerran kävin kääntymässä. En muista kokemuksesta muuta kuin ajatuksen, ettei valikoima ole hyvä klassisen tyylin miehelle.