Keikarin foorumi

Keikari => Laatutori => Aiheen aloitti: replikantti - 08.06.15 - klo:14:56

Otsikko: M: Tricker's Bourton ruskeat brogue-kengät, UK8 / width 5 (päivitetty)
Kirjoitti: replikantti - 08.06.15 - klo:14:56
Myytävänä hyvässä kunnossa olevat Tricker'sin valmistamat laadukkaat  ruskeat brogue-koristeiset miesten nahkajalkineet mallia Bourton.
Kenkien lesti on Tricker'sin malli 4444. Koko UK 8, leveys 4444-lestin perusleveys = 5 Tricker'sin omalla asteikolla.

Kuvia, klikkaa isommaksi:
(http://s26.postimg.org/x5twcfhud/IMG_9162.jpg) (http://postimg.org/image/x5twcfhud/)
(http://s26.postimg.org/fei9xz2fp/I
MG_9163.jpg) (http://postimg.org/image/fei9xz2fp/)

Lisätietoa kengistä Tricker'sin sivulta (http://trickers.com/collections/mens/country_collection/country_shoes/country_shoe_collection.htm) Herringshoesin sivulta (http://trickers.com/collections/mens/country_collection/country_shoes/country_shoe_collection.htm)

Tietoa kenkien/lestin mitoituksesta:
http://www.shoehealer.co.uk/trickers/useful-information (http://www.shoehealer.co.uk/trickers/useful-information)

Ostin nämä eBaysta mutta pettymyksekseni jouduin parin käyttökerran jälkeen toteamaan että lesti on turhan väljä omaan jalkaani ja pohjallinen ei auttanut.

Hp 170€, sijaitsevat Helsingissä.
Otsikko: Vs: M: Tricker's Bourton ruskeat brogue-kengät, UK8 / width 5 (päivitetty)
Kirjoitti: replikantti - 29.06.15 - klo:14:27
Hintaa laskettu.