• Tervetuloa foorumille Keikarin foorumi.
 

Uutiset:

Foorumi on vihdoin päivitetty. Palautetta pyydetään mailitse: infoATkeikariPISTEcom, kiitos.

Päävalikko

Suitsupply

Aloittaja Jami, 24.09.10 - klo:19:38

« edellinen - seuraava »

jiazer

Lainaus käyttäjältä: Sprezzaturpa - 17.03.13 - klo:16:22
Suittarin kledjuja en ole kokeillut, mutta sanoisin ainakin, että leikkaus. Omistan yhden puvun CT:n Black Label eli slimmistä valikoimasta ja ei se kyllä ennen muokkausta mikään erityisen slimmi ollut, eikä ole korkeitä kädenaukkojakaan. Laadun suhteen tuskin menet vikaan kummankaan kanssa, mutta noista kahdesti itse valitsisin varmaan Suittarin.

Kiitokset kommentista. Nuo korkeat kädentiet voisivat olla jo riittävä syy SS:n valintaan. Vanhastaan jo löytyy takkeja isolla kädentiellä ja nyt tekisi mieli siirtyä näiltäkin osin istuvampiin takkeihin.

MrMan

#676
...

mairaksinen

Oletko katsonut missä päin toimitus menee? Mulla meni neljä päivää puvun tulossa ja suurimmat arpajaiset pidettiin Suomen puolella.

MrMan

#678
...

MrMan

#679
...

SloBo

Pikkaisen on jo myöhäistä kysyä, kun laitoin tilauksen kokeeksi vetämään, mutta onkohan noiden chinojen kokotaulut yhtä hyvin kohdallaan kuin takkien? Kerrankin olisi kuitenkin kapealahkeista chinoa tarjolla.

Lotto vetää tuollaisen 102-kokoisen irto-Havanan kanssa myös.

_ a m _

Näyttäisi webbikaupassakin olevan niitä harmaita pitkähihaisia poloja, joita joku taisi kysellä.

Itseltäni löytyy ja on monipuolisuutensa vuoksi nähnyt paljon käyttöä. Ainoa miinus on löysät napinlävet/liian pienet napit.

MrMan

#682
...

_ a m _

#683
Negative.

SS:n detaljikuvia kun katselee, niin omani saattaapi olla aavistuksen stydimpää kangasta. Eikä omassani ole valkoisia napinläpiäkään. Lienevätkö sitten parantaneet niitä.

Plainwhitetee

Haussa kasuaalisti sininen irtotakki. En saanut nyt ihan varmuutta, onko Havana fitissä siis kevyt olkatoppaus vai onko se täysin toppaukseton kuten Copenhagenissa?
Entä onkohan kellään tietoa, kuinka paksua kangasta tämä on:

http://eu.suitsupply.com/jackets/jacket-blue-plain-havana-c530/C530,en,pd.html?start=36&cgid=Jackets

Kiitos.
- Voi voi. Tämä kaikki on niin ohimenevää. (Paddington)

konda

Oma Havana täysin ilman toppausta.

Plainwhitetee

Eli Havana ja Copenhagen on siis sama juttu: molemmat täysin rakenteettomia. Copenhagenissa vain isompi droppi. 
- Voi voi. Tämä kaikki on niin ohimenevää. (Paddington)

konda

Jotain teoreettista eroa mitoissa. CPH ainakin teoriassa lyhyempi, mutta kun noihin Suittarin mittoihin ei voi luottaa. Sä olet varmaan se 46 tai 48 sekä Havanassa että CPH:ssa.

Richard Mutt

Olikos noita Suittarin todellisia mittoja kerättynä täällä jossakin?

Plainwhitetee

Olen 48 Copiksessa ja Advisor suosittaa 50 Havanassa. Havanassa on näköjään tuuman kapeampi rinta, joten olisin taipuvainen uskomaan. No, tuo koko on joka tapauksessa just nyt loppu.
- Voi voi. Tämä kaikki on niin ohimenevää. (Paddington)