• Tervetuloa foorumille Keikarin foorumi.
 

Uutiset:

Foorumi on vihdoin päivitetty. Palautetta pyydetään mailitse: infoATkeikariPISTEcom, kiitos.

Päävalikko

Pikeepaita ja muut urheilupaidat

Aloittaja Teppo Leinonen, 17.06.10 - klo:09:41

« edellinen - seuraava »

Cdos

haluun tollasen lacosten steve irwin tribuuttipoolon niin että siinä rinnassa on rausku
Lainaus käyttäjältä: jaro - 10.04.12 - klo:11:28
Saatana mitä paskaa tämä nykyään on
Lainaus käyttäjältä: Maybachh - 08.08.12 - klo:20:23
Kiitos asiallisesta viestistä, jatka samaan malliin niin saadaan foorumin taso pysymään korkealla.

T.H.

Onko Lacostella enää jälleenmyyjää Helsingissä? Kotisivuillaan tarjoavat edelleen jo kauan sitten kuopattua Kampin liikettä ja Stockmannkin on merkin hylännyt?

Barbarossa

^Onko se Kämpin putka yhä olemassa?
There ain't no rest for the wicked...

Arska

^ Olisiko edellisessä viestissä kuitenkin tarkoitettu juuri sitä. Ei sitä Gallerian sivuilla ainakaan mainita enää.
Suositellaan täysraittiutta.

premier

#110
Onko kenellekään sattunut silmään pikeepaitaa, jossa on helmassa resori? H&M:llä on pari mallia, mutta väriyhdistelmät kammottavia. Pari vuotta sitten ostin jo yhden H&M:ltä, mutta tuhosin sen pesukoneessa, koska nämähän tuppaa olemaan itseasiassa ohuita neuleita.

[spoiler][/spoiler]

i v y m a n

Smedleyllä. Tosin jersey-kudoksinen sea island -paita ei ole pikeepaita sanan varsinaisessa merkitykseltään, mutta käyttöidea on sama.
get your kicks on route six six six

hemingway

Jos haluaa hassutella ja ostaa ylpeydellä Kiinassa duunattuja hyödykkeitä;

www.plasteredtshirts.com

T-paidoissa ironisesti totalitäärisen kommunismin aikaisia lauseita työläisten innostamiseksi. Ja pikeepaitojakin löytyy threadin mukaisesti.

Kankaat paksuja ja työ laadukasta.

Co-re

Ei kukaan sattuisi muistamaan mitä maksaa suunnilleen Polon peruspikeet yksivärisinä ja pienillä poneilla esim. Stockmannillta? Muutama voisi olla paikallaan ja noissahan taisi yleensä olla värivalikoimaa aina vaikkei ihan Lacoste-malliin. Aiemmista viesteistä päättelin, että Lacostea voi olla vaikea löytää. Bossikin kelpaa toki mutta niitä tiedän saavani aina alesta -40%. Mitä muuta merkkiä tai ostopaikkaa suosittelette jos haluan pehmeää, slimmiä, värivalikoimaa ja logon pitää olla maksimissaan pieni ja klassinen kuten poni tai krokotiili tai sitten esim. Bossin tapaan pieni ja kankaan värillä brodeerattu.

Taitaa mun klubijäsenyys kosahtaa ihan kohta joten sitten voisi poistella muutaman ja samalla vaikka Schoffasta tilata paidan tai pari.

domppa


Co-re

^Mikä mahtaa olla mitoitus, leikkaus jne. noissa? Bossia ja Fred Perryä minulla on M-koossa ja ne on oikein sopivia. Haluaisin edes sovittaa kivijalkaliikkeessä ja sen seurauksena moraalini pakottaa myös sieltä ostamaan eli saako noita jostain täällä Helsingissä?

Alhazen

Jokerikortti: Uniqloa proxylla. Ei logoja, hinta/laatu erittäin hyvä (laatu ja ulkonäkö hakkaavat omasta mielestäni esimerkiksi Lacosten - kumpaakin löytyy ja Uniqlo on pitänyt muotonsa paremmin...). Dry-kangas on oikein mukava eikä yhtään keinokuituisen tuntuinen vaikka vähän sellaista onkin mukana.

Franck Gaultier

Stokkalla oli lauantaina käydessäni myynnissä Lacosten pikeitä. Sijaitsivat miesten asuste-/ omien merkkien osastolla, lähellä sukkia. Tarjolla oli useita värejä. Hinta oli muistaakseni sadan euron luokkaa.

UrbanGentleman

Eräässä toisessa topicissa sanottiin, että 40 euroa mistä tahansa paidasta on liikaa ja esim. Hilfigerin kuteet haukuttiin pystyyn.

Nyt porukka on ostamassa 100 euron pikeepaitoja.

Dafuq?

Ite oon ostanu pikeepaitani Dressmannilta, siellä on ollu hyviä tarjouksia (maksa 1, osta 3), mutta olen minäkin Lacosten pikeetä halunnut.

Co-re

Lainaus käyttäjältä: UrbanGentleman - 20.05.13 - klo:14:38
Eräässä toisessa topicissa sanottiin, että 40 euroa mistä tahansa paidasta on liikaa ja esim. Hilfigerin kuteet haukuttiin pystyyn.

Hauska kuulla mutta minä en ole noin sanonut. En ole varmaan yhdestäkään pikeestä tai kauluspaidasta ikinä maksanut alle 40�,�.