Mitä tyylikästä tai kaunista näit tänään?

Aloittaja Jälkiviisas, 09.04.10 - klo:16:53

« edellinen - seuraava »

mairaksinen

Vieras
Kirjattu
Lainaus käyttäjältä: Co-respondent - 04.06.12 - klo:12:40
Lainaus käyttäjältä: mairaksinen - 04.06.12 - klo:12:32
Näin ensimmäisen kerran aamulla esikoiseni, kun nuori herra päätti kolmen päivän heruttelun jälkeen putkahtaa esiin. :-)

Mairaksinen taitaa siirtyä yövuoroon täälläkin kirjoittelussa sitten ;)

Sitä se on ollut jo viime viikot. :-) Tässä tuli mieleeni, että miten pieneen jalkaan kunnon reunoskenkiä tehdään?

Enfield

Vieras
Kirjattu
Lainaus käyttäjältä: mairaksinen - 04.06.12 - klo:12:32
Näin ensimmäisen kerran aamulla esikoiseni, kun nuori herra päätti kolmen päivän heruttelun jälkeen putkahtaa esiin. :-)

Suunnattoman suuret onnittelut, mikään maailmassa ei ole hienompaa!

Pidä lastasi sylissä aina kun voit ja ota aina häntä kädestä kun se on mahdollista, ei mene montaa vuotta kun hän ei niin hanakasti tartukaan käteesi.

danius

*****
Legenda
Viestit: 2256
Kirjattu
Onnittelut Mairaksiselle ja perheelle!
I´m not a snob. I´m exclusive! - Frasier Crane.

haukka

****
Auktoriteetti
Viestit: 537
Kirjattu
Onnittelut myös täältä itse isännälle ja koko perheelle.
" how`s it for stains?"

Tumppi$

*****
Legenda
Viestit: 1703
Kirjattu
4.6. on aikas hieno päivä syntyä tähän maahan! Onnea.
VASTATUULEEN!

salaryman

*****
Legenda
Viestit: 3772
Kirjattu
Onneksi olkoon mairaksinen. Muksut ovat hillittömän hauskaa seuraa. �,,lä erehdy hukkaamaan yhtään mahdollisuutta viettää aikaa lapsesi seurassa. Niitten arvoa on mahdotonta mitata.
"It's nice to be important but it's more important to be nice" John Cassis

konda

*****
Legenda
Viestit: 8975
Kirjattu
Onnea Maira!!

Tyylikästä:
Robbie Williamsin musta puku ja ennen kaikkea täydellinen lahkeen pituus ja tuplamunkkien hillitty pilkistäminen.

mairaksinen

Vieras
Kirjattu
Kiitos vaan kaikille. Melko pahalta tuntui eilen illalla jättää vaimo ja lapsi osastolle, joten eiköhän tässä ole lähtökohtaisesti arvojärjestys kolahtanut kohdalleen. Työnantaja on ollut niin ikään myötämielinen, että olen saanut nämä pari päivää valmistautua rauhassa perheen kotiinpaluuseen ilman työn ankaraa velvoitetta - vaikka en millään isyyslomalla virallisesti olekaan.

Ja sitäpaitsi, vedin viime yönä ehkä elämäni parhaat unet. Voivat ollakin viimeiset vähään aikaan. :-)

Sitä jäin pohtimaan, että pitäisikö tilata jonkin pienen miehen reunoskengät, jotka sitten pistäisi lähtökohtaisesti aina Laatutorille kiertoon kun menevät pieneksi. Kun eiväthän ne älyttömästi kulu. Sellaiset pienen pienet shell cordovanit, vaikka munkkikenkinä pukemisen helpottamiseksi. :-D

Renkaanpotkija

Vieras
Kirjattu
Onnittelut mairaksiselle ja perheelle!

Muksu kaipaa niitä popoja aikaisintaan tuossa 8 kuukauden iässä, joten ehdit hyvin pistää vaikka MTO-tilauksen vetämään.. :)



Bordeaux

*****
Legenda
Viestit: 1746
Kirjattu
Onnea maira! Vinkki; lastenvaatteiden ostaminen on poliittisesti aina hyvä veto mieheltä :)

i v y m a n

*****
Legenda
Viestit: 5960
button downs weejuns rain macs what else is there?
Kirjattu
Lainaus käyttäjältä: mairaksinen - 05.06.12 - klo:11:05
Ja sitäpaitsi, vedin viime yönä ehkä elämäni parhaat unet. Voivat ollakin viimeiset vähään aikaan. :-)

Aivan varmasti - tiedän kokemuksesta.

Onnittelut!
get your kicks on route six six six

Potemkinin kulissit

**
Flanööri
Viestit: 166
Kirjattu
Onnea mairaksiselle!
Travis Bickle was a man who stood up.

choir

*****
Legenda
Viestit: 1076
Sijainti: Lahti
Kirjattu
Onnea ja Jumalan siunausta koko Mairaksisen perheelle!
Tumppi: kyllä on kaunis kuva!
Lähtökohtani täällä on klassinen miesten pukeutumistyyli.