Tässä on kyllä päivän naurut :D
En tiedä missä yhteydessä tämä on julkaisu, mut suositukset on sinänsä varmaan yllättävänkin päteviä ja monet olis ihan Keikari-approved - sävy taas on mitä on. Hauskaa, miten alussa sanotaan, että kyseessä ei ole suositus - kuitenkin sävy on saarnaava läpi koko setin. Brändi, "Älä ole läski" ja hiustyylisuositukset vetää tämän jo niin yli, että alan kyllä erittäin vahvasti epäillä tätä jonkun vihaisen humanistin/nimettömän huumorintajun omaavan kylterin tekeleeksi.
BTW, opiskelen itsekin Aallon kauppiksessa, ja sinänsä tuo setti kuvaa aika hyvin pukeutumista varsinkin ykkösvuotislaisia vanhempien keskuudesssa. Itsellä näyttäisi olevan 17 ohessa suositeltua vaatekappaletta kasassa. Ero mm. yhteiskuntatieteelliseen, joka on ns. päätutkintoni, on aika huima.
Noin yleisesti ottaen kylteripukeutumisesta voin sanoa sen, että liian usein porukka näyttää liian preppy/douchebag -tyylisiltä ja jotenkin övereiltä omaan silmääni, vaikka yksittäiset vaatekappaleet olisivatkin erittäin hyviä. Esimerkiksi foorumilaiset, jotka olen tavannut, pukeutuvat lähes aina jotenkin maanläheisemmin ja ovat ns. more understated, mikä miellyttää omaa silmääni.