Keikari > Yhteiskunta

Itsenäisyyspäivän juhla 2013 (Tre)

<< < (3/5) > >>

Herttua:
No en ajatellut ihan loppuun asti. Voisihan sieltä potkia kaikki sellaiset artistit pois, jotka eivät sovi kohderyhmälle. Elastinen on ainakin yksi, sillä hänen faneinaan on pääasiassa 13-vuotiaita pikkutyttöjä. Edellämainittu on tosin vain oma rajoittunut mielipiteeni.

Haha toi Silver Gyninen. Eipä yllätä tuon luokan kommentit, kun hänen facebook-sivuillaan harrastuksena on "skeittaus, cannabis ja pussy weed and alcohol."
Vuoden myötähäpeät.

Mats:

--- Lainaus käyttäjältä: puu - 06.12.13 - klo:19:49 ---Sitten se valokuvaaja jonka nimeä en kuullut, kruunasi asullaan
ja nätillä ulkomuodollaan kättelyn.
Hänen jälkeensä en pystynyt enää keskittymään ohjelmaan lainkaan.


--- Lainaus päättyy ---

Olisikohan valokuvaaja ollut Meeri Koutaniemi? En katsonut ohjelmaa, mutta kutsun hän oli saanut ja ulkoasultaan on vähän eksoottisempi.

Cisne36:
http://www.iltasanomat.fi/linnanjuhlat/art-1288629406377.html

Meeri Koutaniemi oli, ja ihan tärkeästä aiheesta.

Kuvat ei herkimmille...

RexMundi:
En koko iltaa seurannut show'ta, mutta ihan kuin ällistyttävän monella rusetin valinneella miehellä olisi rusetti ollut tehtaalla valmiiksi "solmittua" mallia, eikä itse solmittava.

Ukki:

--- Lainaus käyttäjältä: RexMundi - 07.12.13 - klo:10:33 ---En koko iltaa seurannut show'ta, mutta ihan kuin ällistyttävän monella rusetin valinneella miehellä olisi rusetti ollut tehtaalla valmiiksi "solmittua" mallia, eikä itse solmittava.

--- Lainaus päättyy ---

Kyllä ja saatu jotenkin 45 asteen kulmaan alaspäin suhteessa kaulaan.

Myös taatelinmyyjän asuja* oli muutamia kiillosta päätellen... ja näkyikö yhtään kunnollista kenkää? Lahkeiden pituuksissa oli kyllä melkoista naureskelua jo perinteisten hihojen pituuksien lisäksi (on se kumma jos poliisin juhla-asussa on melkein 10 senttiä liian pitkät hihat... asu on kuitenkin edustukseen tarkoitettu ja tuossa portaassa sitä varmaan useamman kerran vuodessa käytetään?).

* räätälini käyttämä termi näille Thaimaasta ostetuille "kangas pakassa mukavan tumma, prässättynä kiiltää kuin joulupallo" -asuille. Näistä arabit kuulemma tykkäävät erityisesti (ilman rasismia/loukkaamista).

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Siirry pois tekstitilasta