Jatkopaikka Tampereella?

Aloittaja TheodoreMaul, 08.02.13 - klo:22:59

« edellinen - seuraava »

TheodoreMaul

*****
Legenda
Viestit: 1045
Kirjattu
Moro! Sisko järjestää la 9.2. synttärikemut ja kuulemma jatkopaikka on vielä hieman auki. Itse juhlapaikalta pitäisi liueta puolen yön aikoihin joten mihin noin 20 ihmisen seurueen kannattaisi Tampereella suunnistaa niihin aikoihin?

Lienee ehkä paikallaan kertoa, että juhlissa on jonkinlainen naamiaisteema joten ihan tummat puvut päällä ei olla vaikkakin ajattelin itse luottaa klassisen linjan tuunaamiseen.

Suuria vaatimuksia ei ole, mutta mitään ug-klubeja ei ehkä kannata suositella :) Onko muuten Ilveksen klubi tai muu baari mistään kotoisin? Osa porukasta nimittäin yöpyy siellä.
Bond mistrusted anyone who tied his tie with a Windsor knot. It showed too much vanity. It was often the mark of a cad.

konda

*****
Legenda
Viestit: 8975
Kirjattu
#1
No fättis tietty, eli Fat Lady. Tässä nettisivut:
http://www.ravintola.fi/fatlady

Sieltä pitäisi saada myös The Original Mojitoa.

Toisena vaihtoehtona Bricks ja sieltäkin pitäisi saada em. elämän nestettä.

Co-re

*****
Legenda
Viestit: 3760
Insinööri
Sijainti: Helsinki
Kirjattu
Veljeni karonkasta jatkettiin Plevnaan ja hauskaa oli. Muuten en Tampere tta oikein tunne.

lawry

**
Flanööri
Viestit: 262
UNDISPUTED #MENSWEAR CHAMPION
Kirjattu
Fat Ladyn "vippi" eli Plussa on hyvä. Rauhallisempaa kuin normipuolella ja erittäin osaava henkilökunta. Shampanja- ja muu juomavalikoima on myös hyvä.

Lisäksi Skål ja Miami on hyvä kombo.

TheodoreMaul

*****
Legenda
Viestit: 1045
Kirjattu
Kiitoksia vinkeistä. Fat Ladyn flyerin taisi yksi kesä joku mielenkiintoisen näköinen neito työntää käteeni. Millaisella todennäköisyydellä näihin mainittuihin paikkoihin tuollainen poppoo mahtuu tai pääsee kerralla sisään? Olisi tietysti hienoa jos ei tarvitsisi pahemmin viimassa jonotella.
Bond mistrusted anyone who tied his tie with a Windsor knot. It showed too much vanity. It was often the mark of a cad.

puu

*****
Legenda
Viestit: 1152
Kirjattu
Anteeksi OT

Kerran suunnittelin lähteväni Tampereelle Sanna-Mari Titovin
esiintymiseen koska halusin kuulla laulavan Evakon Laulun.

Ei sitten tullut lähdetyksi.

elmo

Kisälli
Viestit: 24
Kirjattu

puu

*****
Legenda
Viestit: 1152
Kirjattu
Niin, kyllä se näin jälkikäteen ajatellen on ikävää.