Paras hankintasi?

Aloittaja erno, 16.08.12 - klo:22:32

« edellinen - seuraava »

Matti

*
Edistynyt
Viestit: 108
Kirjattu
Tänään olen onnitellut itseäni Pradan pitkästä mustasta sadetakista, jonka aikoinaan sain puoleen hintaan. Takkia ovat monet muutkin kehaisseet.

Lh

Yleisvalvoja
*****
Legenda
Viestit: 2583
Kirjattu
#31
Lakit:
Fredriksonin karvahattu
Housut:
Brooksin navyt milano fit-chinot
Gilded agen raakadenimit. Uskoisin käyttöpäiviä olevan nyt noin 80, vasta pientä fadea siellä täällä.
Kengät:
Ferragamon pennyt 17�,�
Paidat:
TM lewinin slim fit sininen ocbd. ~joka toinen päivä päällä eikä sano mitään.
Takit:
Virolaisen Yearin harmaa taksitakki. Päällä about aina, jos ei ole irtotakkia.

Erityismainintana Equus-leatherin London Tan-vyö.

Loaken Badmintoneista ja eilen tilatusta Barbourin Bedalesta on hyvä-hankinta-kutina, mutta vielä ei uskalla tietenkään sanoa mitään.

SloBo

****
Auktoriteetti
Viestit: 731
Kirjattu
Ebaysta ostettu harmaa skotlantilainen kasmirvillainen uusi (silloin) neuletakki. Hinta-laatusuhde on käsittämätön (40e maksettu, arvo vastaavilla "katukaupassa" jotain £200+), erittäin lämminkin vielä ja ennen kaikkea äärimmäisen mukava ja pehmeä. Sitten, kun siitä joku päivä kyynärpäät kuluvat puhki, laitan paikat, ja jos muuta vikaa tulee, käytän korjuulla, mutta nyt on pari vuotta palvellut ja yhä on kuin tuliterä.

On mulla muutama muukin vastaava vaate, mutta yksikään ei ole niin hyvä tuo, ja ovat olleet keskimäärin pari-kolmekymppiä kalliimpiakin, joten tämä vie voiton.