• Tervetuloa foorumille Keikarin foorumi.
 

Uutiset:

Pukimo Raivio - aina klassista tyyliä.

Vieraile nyt:
www.pukimoraivio.fi

Päävalikko

Mitä kuuntelet nyt?

Aloittaja Ville, 14.05.09 - klo:23:10

« edellinen - seuraava »

af Granskär

"There's three things in this world that you need: Respect for all kinds of life, a nice bowel movement on a regular basis, and a navy blazer."

jworlin


Richard Mutt


C o r l e o n e

Peabo Bryson & Roberta Flack: Born to Love. Kovaa kamaa...

jworlin


villevh

^Noi, ja Scottin myöhempi soolotuotanto on aivan huikeeta! Myöhempi tuotanto osittain tietty vain hiukeeta, ei omaan korvaan aina niin hyvää.

jworlin

Kyllä vaan! Tällä hetkellä onkin kuuntelussa herran ensimmäinen soololevy, Scott.



Toimii!


Matti

Lainaus käyttäjältä: choir - 07.03.14 - klo:09:55

TYÖN ALLA? Jeah, löysin Youtubesta, http://www.youtube.com/watch?v=BZYuHFYQLCQ. Oli se kova pianisti. Taidat olla itsekin? Itse en ole pianisti, osaan kyllä jonkun verran soittaa. Gilelsin tekniikka näyttää lähtevän sormista ja ranteista, suuria käsivarren liikkeitä ja vartalon huojuntaa ei näytä olevan.

Kiitos linkistä, olin kuunnellut aiemmin levytystä ilman videokuvaa. �,,änenlaatu ei tuossa youtubessa ole niin häävi, mutta on hyvä päästä katsomaan Gilelsin sormijärjestystä muutamissa paikoissa. Lieneekö sattumaa, että opettajani on minulle pari kertaa huomauttanut soittavani liikaa pelkillä ranteilla ja sormilla.

90-luvulla elättelin ammattilaishaaveita, sen jälkeen soitto oli pitkään epäsäännöllistä, ja ohjelmistokin kevyempää. Nyt viime vuosina olen palannut taas vähän tavoitteellisempaan harjoitteluun, vaikka ammattilaisjuna onkin jo ajat sitten ajanut ohi. Olen huomannut, että pieninä paloina ja ajan kanssa vaikeatkin biisit saa yleensä lopulta menemään. Tässä tosin nuo rondo-osan vastakkaiset triolikuviot ja yhden käden trilli+melodiavälikkeet saattavat osoittautua ylivoimaisiksi..


Bordeaux

Kolmas nainen, erittäin hyvä keikka stadissa.

Richard Mutt


premier

Funked out wit a gangsta twist

_ a m _

Veli Paloheimo on palannut!

For Better Or For Worse.

Helevetin kova tietysti.

Laurentius

#2788
Kaveri lähetti linkin ja suositteli kuuntelemaan. Vanhana psykedeelisen musan ystävänä en voi olla diggailematta:

Beacon Streeu Union - The Prophet (1968)

https://www.youtube.com/watch?v=4fEaMU0hIYw


villevh