• Tervetuloa foorumille Keikarin foorumi.
 

Uutiset:

Pukimo Raivio - aina klassista tyyliä.

Vieraile nyt:
www.pukimoraivio.fi

Päävalikko

Savun lumot

Aloittaja TheodoreMaul, 28.01.11 - klo:19:48

« edellinen - seuraava »

Wolf

Handelsgoldin pikkusikareita tulee tallissa ja muualla polteltua viikonloppuisin välillä.


Arska

On jäänyt tuollainen viiden rasian tukkuboksi Piano-pikkusikareja humidorin pohjalle eli yhteensä 70 kappaletta vähän tarpeettomiksi. Jos joku on kiinnostunut, voisin luopua niistä vaikka 60 eurolla eli yksi rasia ilmaiseksi, sillä noiden hinta on nykyään jo 15 euroa rasialta. Voi laittaa yksityisviestiä.
Suositellaan täysraittiutta.

Wolf

Lomalajitelmat savuavat, suosittelen edullisia ja hyvintehtyjä hakeville Rocky Patelin Vintage 1999 Connecticut sarjan pienempiä sikareita.






Wolf

Rocky Patel Petite Corona ei ollutkaan yhtään niin maukas kuin pienemmät versiot.


Höyryvasara

Pitkästä aikaa on tullut piiputeltua. Onkos arvon herroilla hyvää vinkkiä, miten kuljettaa piippua ja oheistarvikkeita näppärästi mukana? Pelkkä takintasku kun ei ole fiksu vaihtoehto, kuin äärimmäisessä hädässä. Netti on pullollaan kaikenlaista, mutta valmiiksi hyväksi havaittu vaihtoehto kiinnostaa. Ei tarvitse itse testata kaikkia mahdollisuuksia.

Wolf

Arvokkaammat piiput taidetaan myydä kovilla koteloilla varustettuna, matkakoteloita tuskin Suomesta juurikaan löytyy?

danius

Kannattaa kysyä jostain tupakkakaupasta? Turusta ja Tampereelta löytyy, Helsingistä toki myös.
I´m not a snob. I´m exclusive! - Frasier Crane.

Wolf

#487
Gurkha Ghost Angel menee taas näihin Suosittelen sikareihin, todella miellyttävä maku ja palavuus.


IHI

Lainaus käyttäjältä: Höyryvasara - 14.07.15 - klo:09:57
Pitkästä aikaa on tullut piiputeltua. Onkos arvon herroilla hyvää vinkkiä, miten kuljettaa piippua ja oheistarvikkeita näppärästi mukana? Pelkkä takintasku kun ei ole fiksu vaihtoehto, kuin äärimmäisessä hädässä. Netti on pullollaan kaikenlaista, mutta valmiiksi hyväksi havaittu vaihtoehto kiinnostaa. Ei tarvitse itse testata kaikkia mahdollisuuksia.

Mitä olen piippumiehen kanssa kalassa ja metsällä liikkunut, niin niitä perkeleen piippuja tuntuu löytyvän joka taskusta, auton sisäosan kaikista mahdollisista syvennyksistä ja perholiivin/jahtirepun sisältä.

Co-re

Tullut poltettua muutama LFD Perfecto tässä. Hinta on erittäin kohdillaan, maku hyvä, vetää hyvin, päällyslehti ei ala repsottamaan leikkauksen kohdalta, tuhka valkoista ja kestävää. Kaikki kohdallaan mutta olo on tunnin kuin halolla päähän lyöty näiden jälkeen ja se ei ole kiva kun ei edes olut mene alas. Jotenkin pirun tömäkkää tavaraa ja ihan muuta kuin dominikaanisilta (esim Griffins) olen tottunut saamaan.

Ilmeisesti näitä on kuitenkin, monet vakavat harrastajat sanovat, että Cain merkillä löytyy sikareja jotka menee päähän kuin häkä vaikka eivät ole edes kovin isoja.

http://travelingstogie.com/2010-la-flor-dominicana-habano-perfecto-review/

Arska

^ Ei ole kokemusta noista mutta kokeilepa Toscano Anticon puolikasta, jos tahdot nähdä pienen sikarin, josta menee pää sekaisin.
Suositellaan täysraittiutta.

Wolf

LFD:t ovat olleet hyviä kyllä hintalaatusuhteeltaan. Perfectoja en ole maistanut.

IHI

Lainaus käyttäjältä: Wolf - 13.07.15 - klo:09:32
Rocky Patel Petite Corona ei ollutkaan yhtään niin maukas kuin pienemmät versiot.

Savusta en tiedä, mutta tuo Nikka from the Barrel on ilotulitusta. Ilmeisen hyvä sikariviski myös?

Wolf

On kyllä sopivaa sikarinkin kera.

Wolf

Cohibaa tänään.