^^ Täytyy sanoa, että kengissä on erikoinen kuviointi. Voisin kuvitella noiden istuvan farkkujen kanssa melko hyvin. Noiden käyttö kuitenkin enemmän casual-tyylisen vaatetuksen kanssa. Puvun tai prässättyjen housujen kanssa en noita aivan heti olisi käyttämässä. Toisaalta kengän malli on sen verran erikoinen, että ne kyllä huomataan.
edit: mistä olet bongannut nuo kengät? AS:n kotisivuilta niitä ei löydy eikä Pediwearinkaan valikoimasta.
Farkkujen kanssa itsekin mietin. Ovat Shoehealersille tilatut erikoismallit joita tulee pieni erä myyntiin jossakin vaiheessa. Kärki saisi mielestäni olla hieman pyöreämpi, pohjasta se näyttää kohtuu pyöreltä vaikka kapea onkin.
EDIT: Niin hinnassakin tuntuu olevan pikkasen tuota Limited Edition lisää, 250£ on vissiin kenkien lopullinen hinta.
Pchan: joo miksei myös tosiaan kevyen kesäpuvun kanssa. Toistaiseksi en kyllä sellaista omista enkä ole käyttänyt. Tiedä sit mitä ensi kesä tuo tullessaan.