Renovator, mistä löytäis Tampereen seudulta? Juhlagalleriasta oli loppu eikä ollut tietoa myyjillä koska seuraava kuorma on tulossa.
Foorumi on vihdoin päivitetty. Palautetta pyydetään mailitse: infoATkeikariPISTEcom, kiitos.
Tämä jakso sallii sinun katsoa tämän jäsenen kaikkia viestejä. Huomaa, että näet vain niiden alueiden viestit, joihin sinulla on nyt pääsy.
Näytä viestit valikkoLainaus käyttäjältä: Ernst, Max Ernst - 21.12.12 - klo:11:24
^Suru ja lämmin henki eivät liene mitenkään vastakohtaisia. Iloisuus hautajaisissa sen sijaan kuulostaa omaan maailmankuvaan oudolta, mutta kukin tavallaan.
Lainaus käyttäjältä: Quijote - 20.12.12 - klo:23:07
Ede & Ravenscroft.
Lainaus käyttäjältä: Tommi - 08.03.12 - klo:09:57
Kiitos vinkeistä! Täytyypä joskus Helsingissä ollessa käydä Chez Mariuksessa kokeilemassa eri veitsivaihtoehtoja, koska he myyvät ainakin MACia, Globalia ja Kaneyoshia näistä ehdotetuista merkeistä.
Daniuksen linkkaaman Zwillingin teline on upea!
Otetaanpa vielä toinen kysymys:
Mitä olette mieltä valurautapannusta ns. yleispaistinpannuna? Harkitsen nimittäin uuden pannun ostamista, koska nykyiset pannut ovat jo vähän kärsineitä. Jotenkin erilaiset pinnotteet ja muu "hifi" vähän inhottaa, mutta valurauta sen sijaan olisi sopivan yksinkertainen vaihtoehto. Valurautapannu kestäisi oikein huollettuna melkein saman ajan kuin minäkin.
Olen iskenyt silmäni erityisesti Hackman Brasserie -sarjan valurautapannuun.
Lainaus käyttäjältä: barcelona - 27.02.12 - klo:21:09
Eikös perus hääkuvakin maksa muutaman satasen ja tuskin kuvaaja yli tuntia siinä turaa.
Lainaus käyttäjältä: barcelona - 27.02.12 - klo:21:53
Olen samaa mieltä. Tonni käsin tehdystä räätälin takista ei ole paha hinta, jos katsotaan työn määrää. Eiköhän siihen mene ammattilaisiltakin muutama päivä, joten siitä materiaalit, muut kulut ja verot pois niin yhtäkkiä ei tekijälle montaa euroa jää tunnilta.
