Uutiset:

Foorumi on vihdoin päivitetty. Palautetta pyydetään mailitse: infoATkeikariPISTEcom, kiitos.

Päävalikko

Mitä ostit tänään?

Aloittaja Jami, 05.01.10 - klo:20:38

« edellinen - seuraava »

i v y m a n

Lainaus käyttäjältä: Arska - 06.04.10 - klo:19:34
Lainaus käyttäjältä: Ville - 06.04.10 - klo:19:30
Tämän päivän trensseissä läppä on vain jäänne takin sotaisasta menneisyydestä. Yksi syy lisää, miksi en trenssistä perusta.

Minä taas pidän vaatteista, joita käyttäessään voi olla kuulevinaan pientä sapelien kalinaa.

Itse pidän enemmän viitteistä nykyaikaisempaan sodankäyntiin. Siksi vanha kunnon työhevonen M65 nk. toimii.
get your kicks on route six six six

Arska

Lainaus käyttäjältä: Pchan - 06.04.10 - klo:19:46
Lainaus käyttäjältä: Arska - 06.04.10 - klo:19:34
Minä taas pidän vaatteista, joita käyttäessään voi olla kuulevinaan pientä sapelien kalinaa.

http://www.huuto.net/kohteet/ruskea-hiippahupullinen-haltiapaita/131493558

Se ei olekaan mikä tahansa haltiapaita vaan design-haltiapaita.
Suositellaan täysraittiutta.

Jussi

Lainaus käyttäjältä: Ville - 06.04.10 - klo:19:30
Nykyisin tämä tukiosa on oikeasti topattu hienomman luokan metsästystakeissa. Joissakin tästä kohdin löytyy mokkanahkapalanen, joka lisää kitkaa.

Metsästystakeissakaan kohta ei ole sinällään topattu vaan tehty alueeksi, jossa on vähän saumoja, jotta perän asento osuisi nopeassa nostossa kitkattomasti kohdalleen. Samasta syystä paikalla on usein myös nahanpalanen - nimenomaan vähentämässä kitkaa asetta nostettaessa.

Toppaus ei juurikaan vaikuta rekyyliin (mieluummin puristan aseen perän olkaani vasten tiukasti kuin pidän höttöistä kangaskerrosta välissä. Eron voi jokainen metsästäjä kokeilla pitämällä haulikkoa sentin irti olkapäästään vs. kiinni olkapäässä).


Trenssissä kyse on - kuten muutkin ovat jo huomauttaneet - sadesuojauksesta.
Kaikki villa tottelee rautaa.

JMK

Torstaina kävi kaupungilla hassusti: monkstrapeista irtosi kanta. Luonnon tapa kertoa, että tarvitsen lisää kenkiä, joten nappasin Solon alennusmyynnistä Dario Dodonin semi-brogue Oxfordit mustana. Juuri mitä lääkäri määräsi!
If I am occasionally a little overdressed, I make up for it by always being immensely overeducated.

Jälkiviisas

Lainaus käyttäjältä: JMK - 07.04.10 - klo:08:50Torstaina kävi kaupungilla hassusti: monkstrapeista irtosi kanta. Luonnon tapa kertoa, että tarvitsen lisää kenkiä, joten nappasin Solon alennusmyynnistä Dario Dodonin semi-brogue Oxfordit mustana. Juuri mitä lääkäri määräsi!

Miten ajattelit toimia kun autosta puhkeaa rengas tai kotiovesta irtoaa karmi? ;)
Tämä viesti ei sisällä satunnaista huutelua tai ylläpidon kritisoimista.

Illotus

Posti ja UPS toimittivat Ralph Laurenin sinisen vakosamettisen fleecevuorisen trucker-mallin takin ja ruskeat öljynahkaiset Dr Martensit. Kombo tuli todettua toimivaksi vaaleiden viisnollaykkösten ja harmaan denim-lätsän kera. Hillittömän mukavat jalassa nuo Dr Martensit.

Jami

Rakkaudella maalta: http://www.kuusikorpi.fi

Burax

Tampereelta kuninkaankadun Dressmannilta tarttui alennuksesta matkaan yhdet puuvillahousut. Täytyy käydä vielä koskikeskuksessa ja ideaparkissa katsastamassa kokoja.

Näin pienelle miehellä ei ainakaan kuninkaankadulla ollut enään valikoimaa ale-rekissä.


Iikka.

PleaseDeleteMe

Lainaus käyttäjältä: Jami - 07.04.10 - klo:16:33
Loaken Biburyt

Kerrothan kommentteja kun saapuu, olen miettinyt noita itsekin :).

Jami

Lainaus käyttäjältä: Hypno - 07.04.10 - klo:17:38
Lainaus käyttäjältä: Jami - 07.04.10 - klo:16:33
Loaken Biburyt

Kerrothan kommentteja kun saapuu, olen miettinyt noita itsekin :).
Toki, tai oikeastaan joudut varmaan muistuttamaan :)
Rakkaudella maalta: http://www.kuusikorpi.fi

PleaseDeleteMe

M&S:n beige kesäpuku saapui tänään. Istuvuus miltei samanlainen Autograph-puvussa kuin TM Lewinin puvuissa. TM Lewin on ehkä mitoitettu numeroa pienemmäksi (tai M&S numeroa suuremmaksi). Kangas on aika ilmavaa, tekstuuri aavistuksen elävää joka tuo mukavan säväyksen. Ostaisin kyllä toistekin ja ottaen huomioon 199 punnan hinnan johon sisältyy 1 takki 2 housut, puhutaan kyllä hinta-laadultaan aika kovalta diililtä..

Kunhan hihat lyhennytän, pitää ottaa kuvaa "mitä tänään on päälläsi" ketjuun. Tämän puvun kanssa sopisi kyllä burgundyn väriset Biburyt.. Voi hitsiläinen..

Markku

Tänään kirpputorien kiertely tuotti tulosta, UFF:sta löytyi lähes täydellisesti istuva pikkutakki. Harmaata villaa, käsityön jälki näkyy ja virheettömässä kunnossa. Valmistajasta tai tarkemmasta materiaalista en osaa sanoa mitään, sillä edellinen omista on ratkonut takin sisältä kaikki laput irti - lieneeköhän jonkun foorumin merkkivastaisen herrasmiehen vanha takki ;). Kerrassaan mukava löytö kaikkien Turon ja Stockmann 1862 vaatteiden keskellä. Harkitsin kauan myös Tiger of Swedenin ruutukuosisen irtotakin ostamista, mutta hihat olivat aavistuksen lyhyet ja lihoamisvaraa oli liiaksi.

Elias

Ebaysta tarttui pinkit (kuva toivottavasti hämää) Grenson William mokkabroguet. Näitä kelpaa käyttää kesäiltojen tuhmissa puuhasteluissa, eivät kyllä voita krokoloafereita ;)
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=360247741869
Vaatekaapin tyhjennys
Sokeet johdattaa sokeita. Ne, jotka vetää edel on vain syvemmäl skutas.

Elenkhos

Lainaus käyttäjältä: Elias - 07.04.10 - klo:22:42
Ebaysta tarttui pinkit (kuva toivottavasti hämää) Grenson William mokkabroguet. Näitä kelpaa käyttää kesäiltojen tuhmissa puuhasteluissa, eivät kyllä voita krokoloafereita ;)
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=360247741869
Vai sinä ne sitten veit, itse myöhästyin huudosta muutaman sekunnin. Pääsitpähän halvemmalla ;)

PleaseDeleteMe

Lainaus käyttäjältä: Trhokka - 07.04.10 - klo:20:30
Olen yrittänyt tuloksetta etsiä itselleni kesäpukua, mistä materiaalista mahtaa tuo Marks & Sparks olla tehty? Kevyttä villaako?

Tarkemmin kyse on M&S:n Autograph -sarjan puvusta, joka on tarkemmalta nimeltään "Occasions" sarjaa. Täyttä villaa, tosin Autograph-sarjasta eri puvuista löytyy keinokuitusekoituksiakin. Housut on aavistuksen ehkä TM Lewinin puvun housuja slimmimmät, matalemmat, mutta ei hirveän matalat kuitenkaan. Aika nuorekas ja passeli. Pesee 10-0 vanhan beigen keinokuituhirvityksen sekä materiaaleiltaan että leikkauksiltaan. http://tinyurl.com/yavy8hj <- linkki ostamaani pukuun.