Uutiset:

Foorumi on vihdoin päivitetty. Palautetta pyydetään mailitse: infoATkeikariPISTEcom, kiitos.

Päävalikko

MM-lätkän kotikisat

Aloittaja mairaksinen, 30.04.12 - klo:10:31

« edellinen - seuraava »

mairaksinen

Klassisen puolen heitosta päätin avata ajankohtaisen säikeen, eli tänne kaikki rölötys tulevista MM-lätkän kotikisoista.

Oma ensikommenttini joukkueen rakentamisesta on sellainen, että nyt on haluttu uudistaa joukkuetta röyhkeiden nuorten miesten suuntaan. Olisiko niin, että Tuomas Kiiskinen on Keikarin AE? :-)

Mielenkiinnolla odotan myös joukkueen puvustusta, sillä ainakin Maikkarin lätkätiimin pukeutuminen pitäisi piestä. Eilen en ollut kovin vaikuttunut lätkätiimin pukeutumisesta, varsinkin Tamin kolmiotaskuliinaviritys ei erityisesti napannut. Oli Aurinkokuningas tai ei, niin yli meni reippaasti.

Erik

#1




/thread.

e: tuikitärkeä detalji, korjasin.
Lainaus käyttäjältä: Bulldog - 21.09.13 - klo:18:53
Väittävät, että miesten bitch-maisen käytöksen, takakireyden, nipotuksen ja itkupotkuraivareiden takaa löytyy usein alhaiset testotasot.

vapa

Voisin veikata, että juti ei mitään pusseja käytä, joten purkissa pitäisi lukea lös.

Gaffer



Kisasetit kendojanareille.
"label whores for clothes that you can’t even see the label of"

mairaksinen

Gaffer on syvissä vesissä, ehkä jopa liian.

konda

Usa matsi ilmaislipuilla ja se pois lukien tämä lippukusetus jää väliin.

i v y m a n

Lainaus käyttäjältä: mairaksinen - 30.04.12 - klo:20:41
Gaffer on syvissä vesissä, ehkä jopa liian.

Gaffer on juurikin asian ytimessä.

Kendo v---uun Suomesta

http://www.youtube.com/watch?v=V9aaVucxqE8
get your kicks on route six six six

kapten GT

Sivistyneen ihmisen kvartaali on 25 vuotta

_ a m _


Uunottaja

^ Tässä kuvassa kiteytyy kaikki, miksi on helppo olla ylpeä Suomesta.

kapten GT

Tässä pari uutista, jotka kertovat lätkän maailmanlaajuisesta suosiosta ja meikäläisen liiton rahankeruusta ns. riittävästi:

http://www.hs.fi/urheilu/MM-j%C3%A4%C3%A4kiekko+n%C3%A4kyy+ilmaiseksi+YouTubessa+mutta+ei+suomalaisille/a1305561224901

http://www.hs.fi/urheilu/Kolmeen+Leijonien+otteluun+viel%C3%A4+lippuja+SveitsiKazakstan-peliin+jopa+ilmaiseksi/a1305561230204

Ruåtsin liittohan aikoo tehdä Suomen yhden vuoden tuloksen kahdessa vuodessa näissä jaetuissa kisoissa. Kun siellä on väkeä meihin nähden tuplat, kertonee sekin jotain siitä, missä mennään.
Sivistyneen ihmisen kvartaali on 25 vuotta

Uunottaja

Jos rahat laitetaan Kummolan saunailtojen sijasta junnutyöhön (ilman sitä ikuista suomalaista kaikki pelaa -henkeä), voin niellä tämän rahastuksen hieman vastahakoisesti. Toivottavasti niitä junnuja vaan sitten riittää kun ei päästetä katsomaan pelejä ja anneta innostua lajista kuten pitäisi.

Socrates

Rahastus kyllä sylettää aika pahasti. Vaikka olenkin intohimoisia fudismiehiä, niin myös kiekkoa on kiva katsoa elävänä - ei vaan näillä hinnoilla. Maailman atomit on ketuillaan, kun UCL-finaaliin pääsee samaan rahaan kuin halvimmalla flaballa Suomen alkusarjapeliin. Sivuhuomioidaan nyt sekin, että kallein lippu Ruotsin matsiin bungaa saman kuin halvin Suomen.

Maksukanavameininki ei niin rassaa, Canal+ kun täytyy pitää jo Valioliigan vuoksi. HD on urheilussa nannaa ja 24/7 tunnin välein pyörivine uutisineenkin ainakin tosifaneille mieleen. Mertsi olis tosin voitu jo kuopata, nykyurheilussa tarvitaan kahden selostajan tiimi yhden janarin väsyneiden kielileikkien sijaan.

Urheilullisesti tulee varmaankin mielenkiintoisimmat mömmöt vuosiin. Suomikiekossa on tehty lopullinen sukupolvenvaihdos ja kisoissa noin yleisesti mukana liuta tulikuumia pelaajia - Datsyuk, Malkin, Karlsson, Nugent-Hopkins...

_ a m _

Joko siellä on rillattu?

i v y m a n

Lainaus käyttäjältä: Sócrates - 04.05.12 - klo:11:54
Rahastus kyllä sylettää aika pahasti. Vaikka olenkin intohimoisia fudismiehiä, niin myös kiekkoa on kiva katsoa elävänä - ei vaan näillä hinnoilla. Maailman atomit on ketuillaan, kun UCL-finaaliin pääsee samaan rahaan kuin halvimmalla flaballa Suomen alkusarjapeliin. Sivuhuomioidaan nyt sekin, että kallein lippu Ruotsin matsiin bungaa saman kuin halvin Suomen.

Jep, nuo lippuhinnat on täysin absurdeja. Toisaalta hyvä - ahne sika Kummola kaivaa maata omien jalkojensa ja kiekkoliiton alta. Hyvä niin, kenties tuon sontalajin suosia vihdoin alkaisi laskea.
get your kicks on route six six six