Uutiset:

Foorumi on vihdoin päivitetty. Palautetta pyydetään mailitse: infoATkeikariPISTEcom, kiitos.

Päävalikko

Tupsuavokkaiden arvostusketju

Aloittaja Tommi, 12.04.12 - klo:09:41

« edellinen - seuraava »

Riki Sorsan veli

Hieno olkinukke Hypno.

Ei ole ollut missään vaiheessa kyse siitä, toimiiko jotkut muut kengät noita tupsuja paremmin noissa kuvissa.

Jälkiviisas

Lainaus käyttäjältä: Co-respondent - 12.04.12 - klo:14:56Erilaisuudentavoittelussa sun muussa hipsterismissä lienee taas pointti olla jotain edellä mitä muut perässä

Onko hipsterismissä joku pointti?

Jos ruvetaan karsinoimaan niin:
Taidelukiolaiset: mikä vaan menee kunhan on erikoista ja värikästä (tai sitten täysin mustaa).
iGent: puukala taskussa ja tärkeintä on bongata netistä ekana uusimmat jutut.
Hipsterit: otetaan vähän klassista, mutta pukeudutaan siihen silleen ironisesti ja otetaan hassuja detskuja messiin.
Valtiotieteilijät/filosofit/Tampereen yliopisto-opiskelijat/wannabetaistolaiset/wannabestallarit: otetaan kauhtunut (vakosamettinen) irtotakki, printti t-paita, liian monta sadetta nähnyt lätsä ja isketään paketti kasaan välittämättä istuvuudesta, yhteensopivuudesta tai laadusta.
Juristit/kauppislaiset: etsitään joku tunnettu merkki ja maksetaan maltaita merkistä välittämättä laadusta, istuvuutta voi vähän miettiä jos myyjä osaa auttaa.
Insinöörit: ne vaatteet, joista vaimo tykkää.
Tämä viesti ei sisällä satunnaista huutelua tai ylläpidon kritisoimista.

Riki Sorsan veli

Lainaus käyttäjältä: Hypno - 12.04.12 - klo:16:37
^ Eli tasselit voittavat lenkkarit 10-0 ja tasselit säästyvät kliseevaroitukseltasi? Hyvä, korjaatko postaustasi ensimmäisellä sivulla niin päästään sitten puhumaan näistä jännittävistä kengistä varsinaista asiaa!

Cdos

hypno voi siirtyä sanoista tekoihin ja siirtyä pois internetsistä, tunnetusti lenkkareita et ainakaan osaa käyttää.
Lainaus käyttäjältä: jaro - 10.04.12 - klo:11:28
Saatana mitä paskaa tämä nykyään on
Lainaus käyttäjältä: Maybachh - 08.08.12 - klo:20:23
Kiitos asiallisesta viestistä, jatka samaan malliin niin saadaan foorumin taso pysymään korkealla.

Ville

No niin, avokenkä. Tätä termiä aion jatkossa suosia teksteissäni louferin sijasta. Avokkaat jätän naisille ja pistokkaat puutarhureille.
Pukimo Raivio: miesten käytetyt vaatteet - laatua järkihinnalla.
/

barcelona

No tämäkin lanka meni kinasteluun. Järjestetäänkö battle? Juba vs jussi ja hypno. Jokainen rakentelee omasta mielestään pari hienoa settiä ja äänestetään kuka pärjää parhaiten. Juballa on pointtinsa kirjoituksissaan, mutta hän on vain ehkä hiukan väärällä foorumilla. Jussi on keikarin tietosanakirja jolla tuntuu olevan vastaus kaikkeen ja hän on ajatuksineen oikealla foorumilla.
Jos saisi tosiaan kaikilta jotain kättä pidempää sanojensa tueksi, niin tämähän selviäisi sillä. Samalla jos perustetaan oma lanka tälle niin kinastelut hoituisivat jatkossa siellä. Miltä kuulostaa?
Lähtökohtaisesti en ole viellä kenenkään puolella ja lupaan arvioida settejä siitä viitekehyksestä mihin ne sijoittuvat ja arvioin vain omasta mielestäni toimivuuden, en tyylisuuntaa.
Jos kinastelussa olisi osapuolena esim Tauno, Ivy, CB, Sproily, Anton,.. jotka todistaneet käytännön osaamisen niin homma olisi sillä selvä, nyt tosiaan ilmassa enemmän sanoja kuin tekoja. En siis moiti sitä ettei kuvapostauksia ole paljon, koska en itsekkään ole kovin aktiivinen niiden suhteen mutta tämä voisi tuoda perspektiiviä keskusteluihin.

Ville

^Vaihtoehtoisesti voisimme vain järjestää penismittauksen, jossa neutraali henkilö toteaisi kuka on se foorumi kovin jätkä.
Pukimo Raivio: miesten käytetyt vaatteet - laatua järkihinnalla.
/

barcelona

Tämä on tosiaan toinen vaihtoehto. Luovutan tässä tapauksessa arvioinnin jollekin muulle halukkaalle.

Arska

Palataanpa ketjun aiheeseen: minä voin olla tuomari penismittauksessa.
Suositellaan täysraittiutta.

Arska

Suositellaan täysraittiutta.

vapa

Lainaus käyttäjältä: jaro - 12.04.12 - klo:19:36
Tai paremmin ajateltuna annetaankin se tuseeraus mairaksiselle, sillä on sopivat kledjut siihen.

En usko, että mairaksisella on toimivia hihanappeja.

[spoiler]
Lainaus käyttäjältä: Ville - 28.03.12 - klo:12:25
Lainaus käyttäjältä: Osman - 28.03.12 - klo:09:50
eikös avattavat napit keksitty, jotta asiallisesti pukeutuva eläinlääkäri/keinosiementäjä voi tehdä tarvittavat toimenpiteet
takkia riisumatta?


[/spoiler]

mairaksinen

No niin jätkät, hajaantukaa. Täällä ei ole mitään nähtävää.

Minusta tupsuloaferit ovat sopivassa viitekehyksessä todella jees. Kunhan sopivat yksilöt kohdalle sattuvat, niin eiköhän minulle sellaiset ole kesän kuluessa.

i v y m a n

Lainaus käyttäjältä: barcelona - 12.04.12 - klo:13:41
Pysyttelen edelleen omassa tyylissäni, joten jätän väliin. Mitä muuten tapahtui värillisille chinoille? Niitä kun täällä muutamat viljelevät mutta selatessani kaikki tumplerit mitä nyt tiesin, eipä niitä missään näkynyt. Muutamat punaiset ja keltaiset satojen maanläheisten värien joukossa. Onko ne siis muodikkaat vai eivät?

Ei. Ja hyvä niin.
get your kicks on route six six six

i v y m a n

Lainaus käyttäjältä: vallaton - 12.04.12 - klo:13:42
Näyttäisi satulakengät olevan myös muotia. Jopa Stokkalla oli myynnissä PRL:n satulakenkiä.

En tiedä muodista mutta olen tässä päivän pari viihtynyt dirty buckseisssa. Kengät kirvoittivat työkavereilta kommentin: Ã,,ijällä on tommoset trendikengät, ootko naisiin menossa?

Pojat on varmaan nähneet Mark McNairyja jossain nettikaupassa.
get your kicks on route six six six

i v y m a n

Lainaus käyttäjältä: Jussi - 12.04.12 - klo:13:49
Näkisi edes urheilutilanteen ulkopuolelta setin, jossa retrotyylisetkään koriskengät toimivat.

Conversen Chuckit, valkoisena vaikka chinojen tai farkkujen kanssa? Toimii ihan varmasti.
get your kicks on route six six six