Uutiset:

Foorumi on vihdoin päivitetty. Palautetta pyydetään mailitse: infoATkeikariPISTEcom, kiitos.

Päävalikko

Feren kumppanuusketju

Aloittaja Ville, 24.09.11 - klo:12:14

« edellinen - seuraava »

Ville

Infomaili saapui tänään:

"Fere muuttomyynnin viimeiset päivät!

Koko Bulevardin myymälän valikoima nyt 60% alennuksessa ja kun ostat kolme tuotetta tai enemmän on alennuksesi -70%.

Myymälässä vielä jäljellä muutamia pukumalleja, irtotakkeja, paitoja ja solmioita.

Tervetuloa!"
Pukimo Raivio: miesten käytetyt vaatteet - laatua järkihinnalla.
/

supera

Käväisin eilen Feressä. Edellisestä käynnistä on kulunut tovi. Minulle jäi heidän toiminnastaan varsin vaisu kuva. Esillä oli vain hyvin vähän asuateita ja vaatteita. Enemmän jäi fiilis hieman vanhahtavasta messuosastosta. Onko Fere jäämässä verkkokauppakilpailun ja muiden kivijalkavaihtoehtojen jalkoihin ?
Off. James 'Jimmy' McNulty: You know what they call a guy who pays that much attention to his clothes, don't you?

Det. William 'Bunk' Moreland: A grown-up.

Partasuti

En ole käynyt heillä toviin, mutta uutiskirjeitä tulee tasaiseen tahtiin.

Partasuti

Fereltä tuli viestiä, että muuttomyynti on taas käynnissä. Sijainti muuttuu Esplanadin toiselle puolelle. Sen tarkemmin ei eritelty.

Tarjouksiakin on.

C o r l e o n e

Feressä ei ole tullut enää käytyä vuosikausiin. Parempaa hinta/laatua saa lähistön muista kaupoista.



Partasuti

Vastaus tuli tänään sähköpostissa. Fere muuttaa Pohjoisesplanadi 33:een.

Partasuti

Fereltä tuli ilmoitus, että huomenna olisi kuohujuomaa tarjolla. Muutama reunaehto on:

"Tervetuloa turvalliselle vierailulle. Otamme 4 asiakasta kerrallaan sisään. Rauhallinen vierailu onnistuu parhaiten varaamalla ajan, jolloin saat tunnin henkilökohtaista fiilistelyaikaa liikkeessä sekä Madamen full attention kohdistuu silloin juuri sinuun."

Ville

Ohhoh, oikein englannin kieltä sovellettu. Tällaista ei ihan joka jamppa understandaa.
Pukimo Raivio: miesten käytetyt vaatteet - laatua järkihinnalla.
/

supera

Käsi pystyyn ketkä kävi Feressä kun se oli Keskuskadulla ?  :)
Off. James 'Jimmy' McNulty: You know what they call a guy who pays that much attention to his clothes, don't you?

Det. William 'Bunk' Moreland: A grown-up.

paddington

”turvallinen Madamen full attention” ei varmaan saisi hyväksyntää ihan jokaisen puolisolta.