Uutiset:

Foorumi on vihdoin päivitetty. Palautetta pyydetään mailitse: infoATkeikariPISTEcom, kiitos.

Päävalikko

Mitä inhottavaa näit tänään?

Aloittaja Ville, 16.04.09 - klo:15:01

« edellinen - seuraava »

tuc

http://www.herrainpukimo.fi - Herrainpukimo, turkulainen vaatekauppa kaikille Suomen herrasmiehille.

TheodoreMaul

Lainaus käyttäjältä: Richard Mutt - 06.12.12 - klo:13:15
Lainaus käyttäjältä: Lh - 06.12.12 - klo:11:07
Jos laskee operaatiot vasemmalta oikealle, tulos on tuo.

Mutta operaatioita ei lasketa vasemmalta oikealle, vaan osa laskuoperaatioista (kerto- ja jakolaskut) lasketaan ennen toisia operaatioita (yhteen- ja vähennyslaskut).

Näin se on ja nopeasti päässä laskien tulos on tuo mainitsemasi.

Sent from my Lumia 800 using Board Express
Bond mistrusted anyone who tied his tie with a Windsor knot. It showed too much vanity. It was often the mark of a cad.

Lh

^Kotimaiset laskusäännöt ovat toki tutut.




Ernst, Max Ernst

^ Säänöt ovat kylla aivan samat ulkomaillakin.

Elias

Trollaako porukka vai eikö täällä oikeasti osata jo ala-asteella opetettua laskujärjestystä?
Vaatekaapin tyhjennys
Sokeet johdattaa sokeita. Ne, jotka vetää edel on vain syvemmäl skutas.

mairaksinen

Pidämme toinen toisiamme yksinkertaisina. Tai ehkä tässä kulkee tietämyksen raja, jolla kaikki voivat päteä.

swag

itävallan parlamentistä

[spoiler]
[/spoiler]

TheodoreMaul

Ei ole kotimaisia ja ulkomaisia sääntöjä erikseen. Matematiikka on (nykyisin) kulttuurista riippumatonta.

edit: olin näemmä todella hidas kun kännykkä ei näyttänyt viimeisimpiä
Bond mistrusted anyone who tied his tie with a Windsor knot. It showed too much vanity. It was often the mark of a cad.

konda

^^God bless America. Toi on vaan oikein.

Vestido

#4674
DHL kiikutti juuri Loaket uuteen kotiin. Oikean jalan kengässä tämä:


Pistänkö paketin takaisin sillikauppaan vai pyydänkö hinnanalennusta? Tuo defekti on tietysti varmaan helppo saada piiloon, mutta kestääkö reunos? Osaava suutari varmaan tuon pystyy korjaamaan tarvittaessa ompelemalla reunoksen uudelleen, mutta onko jälki samannäköistä sitten molemmissa kengissä? Juuri nyt kiukuttaa ihan per... vähän.

mairaksinen

^ Laita takaisin rekkulan kera. Pitäisi saada korvaava pari alennuksen kera.

Richard Mutt

Yle uutisten mukaan Hong Kong on maa.

Vestido

^^Tarjoavat hinnanalennusta. Voiko tuo reunos kestää vai käytänkö sitten suutarilla. Paljonko pitäusi hinnasta saada pois?

JMasa

Mistä tilasit nuo Loaket? Voisithan piruuttasi laittaa viestiä ihan Loaken tehtaalle ja kysyä heidän mielipidettään asiaan.

Vestido

Lainaus käyttäjältä: JMasa - 11.12.12 - klo:21:45
Mistä tilasit nuo Loaket? Voisithan piruuttasi laittaa viestiä ihan Loaken tehtaalle ja kysyä heidän mielipidettään asiaan.

Herringiltä. Laitoin viestiä Loakelle kysyäkseni neuvoja vain hetki ennen viestiäsi. Erinomainen ohje minusta. ;D