Uutiset:

Foorumi on vihdoin päivitetty. Palautetta pyydetään mailitse: infoATkeikariPISTEcom, kiitos.

Päävalikko

Mitä tänään on päälläsi?

Aloittaja Ville, 18.03.09 - klo:19:24

« edellinen - seuraava »

Lh

^Jännittää.

Mulla on yks setti tulossa, mut se vaatii vähän kelejä.

AT

Jospa laittaisin tähän ketjuun jotain pitkästä aikaa. Toimistounivormu.




Anteeksi, voitteko kertoa mistä pääsee vuoteen 1936?

Quijote

Sehän on piru vieköön esimerkillinen stroller. Mutta millä alalla teet töitä?

Ernst, Max Ernst

Yksityisetsivä? "Tarjolla tutkimuksia diskreetisti esim. Idän pikajunassa, Egyptissä, Britannian maaseudulla."

konda

Päivän puheet. Kengännauhoja en ole vielä saanut vaihdetuksi. Ne ovat beessit / likaisen valkoiset.





AT

Lainaus käyttäjältä: Quijote - 04.04.14 - klo:10:17
Sehän on piru vieköön esimerkillinen stroller. Mutta millä alalla teet töitä?

Olen töissä perinteisen tylsässä insinööritoimistossa eli kyseessä on vain yritys saada työpäivään edes joku miellyttäväkin asia.

Lainaus käyttäjältä: Ernst, Max Ernst - 04.04.14 - klo:10:24
Yksityisetsivä? "Tarjolla tutkimuksia diskreetisti esim. Idän pikajunassa, Egyptissä, Britannian maaseudulla."

Olisikohan jossain osoite johon voisi lähettää työhakemuksen Agatha Christie -tv-tuotannon statistiksi?
Anteeksi, voitteko kertoa mistä pääsee vuoteen 1936?

Ernst, Max Ernst

^ Voisit varmaan hakea pääosaankin: nythän on muodissa tehdä sarjoista "nuori se ja se" -versiot, joten lähiaikoina tullee "Nuori Poirot". Saatat kuitenkin ehkä olla liian pitkä osaan.

AT

Lainaus käyttäjältä: Ernst, Max Ernst - 04.04.14 - klo:12:50
^ Voisit varmaan hakea pääosaankin: nythän on muodissa tehdä sarjoista "nuori se ja se" -versiot, joten lähiaikoina tullee "Nuori Poirot". Saatat kuitenkin ehkä olla liian pitkä osaan.
Noh, kamera valehtelee! Kuitenkin vain hädin tuskin metri ja seitsemänkymmentä. Ja sisäinen kellokin käy jo neljääkymmentä kohti...
Anteeksi, voitteko kertoa mistä pääsee vuoteen 1936?

Mp


fibich

Kondalta tullut hyvää settiä viime aikoina mutta tämä ei toimi. Taskuliina pois ja paita vaihtoon tai ainakin housuihin.
Kuivakka, englantilaistyyppinen huumori ei nyt auta.

Bordeaux

No niin, lupasin laittaa jotain. Hieman raskas aurinkoiseen iltapäivään, mutta aamulla oli viileä ja sitäpaitsi mulla on henkinen syksy tällä viikolla.







[spoiler][/spoiler]

konda


Laurentius

Hyviä kokonaisuuksia yllä, yksityiskohdista voisi mainita kondan ja bordeauxin kengät, kuten myöskin bordeaux:n vyö. Ja ihme olisikin jollen sitä noteeraisi, onhan saman valmistajan vyö itseälläkin tänään. AT:n tulkinta casual fridaysta on hieno, ja jos tuollaisen setin pystyy taiten toimittamaan siten, että kollegat osaavat ottaa asian oikein eli kaukana haudanvakavuudesta niin sitäkin hienompi juttu.

Vaihdoin kotitoimistounivormun eli t-paidan ja collegehousut keväiseen ja yllätyksettömään smart casuaaliin ja kävin kaupungilla lounalla kaverin kanssa. Luxiren valkoinen oxford-paita on muuten niin kevyttä kangasta ettei tahdo oikein rotsin kanssa toimia, hihansuut jäävät auttamatta takin hihansuiden alle. Hyvänä puolena ko. paidassa on se, että osana speksausta vasemman käden kalvosimen alla on tilaa hieman isommallekin kellolle.






Bordeaux

Lainaus käyttäjältä: konda - 04.04.14 - klo:14:31
Taitaa olla "mun" farkut?

Kyllä ne on mun :)  Luxiren selvedget.

Ville

Pordöön paras setti, ainakin muistini mukaan. Kengännauhat vaihtaisin tummempiin, sillä beige ei erotu beigen päältä ja beige aina hyötyy kontrastista.

AT, missä toimistossa strollaat? Vahva vintage-henki kyllä.
Pukimo Raivio: miesten käytetyt vaatteet - laatua järkihinnalla.
/