Uutiset:

Foorumi on vihdoin päivitetty. Palautetta pyydetään mailitse: infoATkeikariPISTEcom, kiitos.

Päävalikko

Velmuiluketju

Aloittaja Ville, 25.11.10 - klo:01:55

« edellinen - seuraava »

i v y m a n

Lainaus käyttäjältä: Connection Problems - 26.11.13 - klo:15:38
Anna Kontulasta ja Nina Mikkosesta sais hienon taisteluparin.

Kontula: LINDEXIN FASISTIT
Mikkonen: HITLER, STALIN JA MUSSOLIINI
Kontula: JOULUTORTUT OVAT FASISTISIA
Mikkonen: NIIN JA HIMMLER KEKSI LASTENTARHAN

ahahahah

the best of internets today
get your kicks on route six six six

Jälkiviisas

Lainaus käyttäjältä: Ernst, Max Ernst - 26.11.13 - klo:16:40^ Täytyy todeta, että tällaisena Sex Pistolsin aikalaisena tuo viedeo pakotti naurahtamaan ääneen! Kiitos päivän piristyksestä!

Eipä kestä!
Ihan aiheesta toisaalle (anarkian hengessä) niin jokaiselle musiikin ja brittiläisen huumorin ystävälle suosittelen tutustumista (jos ei ole jo tehnyt) The Ukulele Orchestra of Great Britainiin. Musiikissa yhdistyy soittotaito (ukulelellä), kunnon sovitukset ja englantilainen komedian taju. Pari kertaa livenä nähneenä niin ei tietenkään elämää suurempi kokemusta, mutta perskeleen hauskaa ja viihdyttävää!

Tämä viesti ei sisällä satunnaista huutelua tai ylläpidon kritisoimista.

i v y m a n

^Pinball Wizard -versio oli hieno. Pakkohan toi oli tsekata. Cheers
get your kicks on route six six six

i v y m a n

From the Internet:

Police in Hull last night announced the discovery of an arms cache of 200 semi-automatic rifles with 25,000 rounds of ammunition, 15 kilos of heroin, 5 million in forged euro banknotes and 25 trafficked east-European prostitutes - all in a semi-detached house behind the Public Library. Local residents were stunned and a community spokesman said "we're all shocked; we never knew we had a library."
get your kicks on route six six six

konda


Farmer John

http://www.youtube.com/watch?v=1qkmBRjbyko

Unicefin mukaan joulupukki ei hoida köyhia maita. Mielenkiintoinen lähestyminen aiheeseen.

Wolf

Pakko oli ostaa.


Suavo

"One button away from being a wanker or an arsehole"

http://www.youtube.com/watch?v=PC-Ke9HZWGM
Larppaus sallittu

konda

^^mistä saa? Pakko kompata!

Wolf

Ainakin täältä http://www.punnitse.fi/ajankohtaista/ajankohtaista/lohja-sai-punnitse-ja-saasta-myymalan
Palvelu oli muutenkin loistava, mitä puuttui niin lupasivat selvittää ja tilata.

Tätä herkkua tarttui mukaan myös:


Partasuti



Hienostokauppakeskus Kluuvi neuvoo kuinka voit pukeutumisellasi säväyttää pikkujouluissa. En kylläkään tiedä miksi pukeutumisella pitäisi pikkujouluissa säväyttää, mutta tummansininen puku on yksi askel siihen suuntaan.

mairaksinen

Tuossa lienee ensimmäinen naispuolinen stylisti, joka on ymmärtänyt esittää miehille jotain järkevää; tummansinistä pukua.

kapten GT

Ja se oli ainoa järkevä lause tuossa tekstissä.
Sivistyneen ihmisen kvartaali on 25 vuotta

mairaksinen

Lainaus käyttäjältä: kapten GT - 02.12.13 - klo:23:36
Ja se oli ainoa järkevä lause tuossa tekstissä.

Totta tämäkin.

Herttua

Arvostan George Clooneyta monelta eri aspektilta katsoen, mutta nyt on Armanin Yayoi Kusama tehnyt jotain pahasti väärin.

"The better you dress, the worse you can behave."